Informacje

Włamał się do biura rachunkowego, został zatrzymany

Policjanci z jasielskiego wydziału kryminalnego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież z włamaniem do jednego z biur rachunkowych na terenie Jasła. Łupem złodzieja padły m.in. pieniądze i telefon komórkowy. W obliczu zebranych dowodów podejrzany przyznał się do przestępstwa.

Fot. © archiwum terazJaslo.pl / Damian PALAR
Fot. © archiwum terazJaslo.pl / Damian PALAR
 
Do zdarzenia doszło w minionym tygodniu. Zgłaszająca zawiadomiła dyżurnego komendy, że ktoś włamał się do biura rachunkowego, w którym pracuje i spenetrował pomieszczenie. Łupem złodzieja padły m.in. pieniądze oraz telefony komórkowy. Straty oszacowano na kilka tysięcy zł. 
 
Funkcjonariusze, którzy zajęli się sprawą, po rozpytaniu świadków i oględzinach miejsca zdarzenia, rozpoczęli poszukiwania sprawcy. W toku prowadzonych czynności śledczy zebrali informacje, dzięki którym ustalili, że związek z tym włamaniem ma mieszkaniec Jasła, który był już wcześniej notowany za podobne przestępstwa. 
 
Podejrzany został zatrzymany. Usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. W trakcie przesłuchania przyznał się do przestępstwa. Grozi mu kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE