Na drogach

Włamał się do sklepu, bo zabrakło mu alkoholu i papierosów

Policjanci z jasielskiego referatu patrolowo-interwencyjnego zatrzymali mężczyznę, który włamał się do sklepu. Jego łupem padł alkohol i papierosy. Podejrzany trafił do policyjnego aresztu, gdy wytrzeźwiał usłyszał zarzut przestępstwa.

Fot. © archiwum terazJaslo.pl / Damian PALAR
Fot. © archiwum terazJaslo.pl / Damian PALAR

Dyżurny komendy o włamaniu został powiadomiony przez mężczyznę, który przechodząc obok jednego ze sklepów w Jaśle zauważył wybitą szybę w drzwiach wejściowych do budynku. Natychmiast na miejsce skierowany został jeden z patroli. Gdy interweniujący policjanci potwierdzili, że doszło do przestępstwa, w sprawę zaangażowani zostali funkcjonariusze z grupy operacyjno-dochodzeniowej.

W czasie gdy śledczy zabezpieczali ślady na miejscu zdarzenia, policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego sprawdzali przyległy teren w poszukiwaniu sprawcy. Wkrótce na jednej z pobliskich ulic, funkcjonariusze zauważyli mężczyznę, który na widok radiowozu zaczął się podejrzanie zachowywać. Okazał się nim 32-letni mieszkaniec Jasła. W trakcie przeszukania policjanci znaleźli przy nim część skradzionego towaru.

Podejrzany został przewieziony do komendy i umieszczony w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Podczas przesłuchania wyjaśnił, że do sklepu włamał się, ponieważ zabrakło mu alkoholu i papierosów. Dlatego wybił szybę w drzwiach, wszedł do sklepu i zabrał potrzebny mu towar.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE