Kultura | rozrywka | edukacja

Bajkowe mikołajki w Szebniach

Były tańce, konkursy, układanki literackie, pyszne kanapki, a przede wszystkim Święty Mikołaj, który wręczył dzieciakom prezenty. Magiczna zabawa mikołajkowa już po raz dziewiąty została zorganizowana dla ponad 60 najmłodszych czytelników.

Fot. © archiwum Biblioteki
Fot. © archiwum Biblioteki

Małych gości, którzy również w tym roku zjawili się w komplecie, oraz ich rodziców powitali serdecznie Anna Łepkowska- radna wsi Szebnie, Stanisława Ablewicz – dyrektor GBP, Rafał Czekalski – sołtys wsi Szebnie oraz Dorota Slezak – instruktor świetlicy GOK. Organizatorzy zaprosili uczestników do wspólnego czytania bajkowych opowieści z pracowni Świętego Mikołaja.

Teatrzyk o elfach, reniferach i świętym Mikołaju przygotowany przez panie bibliotekarki wprowadził wszystkich w świąteczny nastrój. Czarująca opowieść, pobudzająca wyobraźnię o poświęceniu, sile przyjaźni i magicznym pyłku, który wyleczył nogę rannego renifera wywołała burzę oklasków.

Po wyczerpujących zabawach i konkursach nadszedł czas na poczęstunek przygotowany przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Szebniach.

Punktem kulminacyjnym programu była wizyta długo oczekiwanego Gościa z Laponii niosącego radość i mnóstwo prezentów. W tym roku, dzięki ofiarności ludzi dobrej woli, w paczkach dla milusińskich znalazły się przybory szkolne, zabawki i słodkości.

Spotkanie odbyło się 3 grudnia 2015 roku, a organizatorami byli Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach, A. Łepkowska, R. Czekalski, D. Slezak oraz KGW w Szebniach.

Organizatorzy serdecznie dziękują za pomoc w przygotowaniu spotkania, poczęstunku i scenografii paniom: Krystynie Stasik, Irenie Miśkowicz, Grażynie Truty, Krystynie Roszkowicz, Izabeli Tomaszewskiej, Beacie Ablewicz, Ewie Wieczorek i Marcie Domagała.

(GBP w Jaśle z/s w Szebniach)

SŁOWA KLUCZOWE