Na drogach

Bardzo ślisko na drogach! W Dębowcu dachował samochód osobowy

Policjanci wyjaśniają okoliczności groźnie wyglądającego wypadku, do którego doszło dzisiaj rano w Dębowcu. Kierująca samochodem osobowym wpadła w poślizg, w wyniku czego pojazd zjechał z jezdni i dachował w przydrożnym rowie. Do jasielskiego szpitala karetka Pogotowia Ratunkowego przetransportowała poszkodowanego pasażera, jego życiu na szczęście nie zagraża żadne niebezpieczeństwo.

Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR
Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR

Około godziny ósmej do służb ratowniczych wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym z udziałem samochodu osobowego w miejscowości Dębowiec. Ze wstępnych ustaleń wynika, że samochód osobowy Opel Astra poruszał się drogą powiatową w kierunku Jasła. Podczas zjeżdżania ze wzniesienia kierująca pojazdem prawdopodobnie wpadła w poślizg, w wyniku czego straciła panowanie nad kierownicą i zjechała z jezdni. Samochód wpadł do przydrożnego rowu i przewrócił się na lewy bok.

Na skutek wypadku obrażeń ciała doznał pasażer pojazdu. Decyzją lekarza z przybyłego na miejsce specjalistycznego zespołu ratownictwa medycznego został przetransportowany do Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, gdzie przechodzi kompleksową diagnostykę. Kierującej nic się nie stało, była trzeźwa.

Do działań została zadysponowana sekcja ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle wraz z dowódcą, jeden zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej (KSRG) w Dębowcu oraz patrol ruchu drogowego.

Za pomocą umieszczonej na wozie strażackim wyciągarki elektrycznej samochód został postawiony na kołach oraz wyciągnięty na jezdnię.

Przez kilkadziesiąt minut droga w tym miejscu była częściowo zablokowana.

O trudnych warunkach panujących na jezdni służby ratownicze powiadomiły zarządcę drogi, który skierował w ten rejon piaskarkę.

171215(D2)

171215(D3)

171215(D4)

171215(D5)

Okoliczności wypadku są wyjaśniane przez Policję.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE