Sport | rekreacja | turystyka

Cyklokarpaty wracają do Jasła!

Maratony Rowerowe Cyklokarpaty 1 grudnia upubliczniły kalendarz imprez na rok 2016. Miło jest nam poinformować wszystkich miłośników kolarstwa górskiego, że po rocznej przerwie Jasło wróciło na mapę Cyklokarpat, a wyścig w naszym mieście (28 maja) będzie trzecią imprezą w nadchodzącym cyklu 14 wyścigów. Co jeszcze czeka kolarzy w 2016 roku?

Fot. © materiały prasowe Organizatora / Wiktor Bubniak
Fot. © materiały prasowe Organizatora / Wiktor Bubniak

Start!

Pierwszą imprezą z cyklu pozostaje niezmiennie maraton w Przemyślu, który odbędzie się w ramach majowego festiwalu Bike Town Przemyśl.

To jednak nie jedyny festiwal w kalendarzu organizatorów Cyklokarpat. W 2016 roku maratony te aż dwukrotnie będą częścią ogólnopolskiego rowerowego święta, czyli Joy Ride festiwalu w Kluszkowcach i Zakopanem.

Co nowego?

Dwie z 14 przyszłorocznych imprez odbędą się w zupełnie nowych lokalizacjach: w Sandomierzu i Szczawnicy.

Podczas wyścigu w Sandomierzu trasa współtworzona będzie, jak zwykle w Cyklokarpatach, z lokalnym klubem Sport Serwis Sandomierz i w znacznej mierze będzie odpowiadała tej, którą SSS od lat przygotowywał w ramach Świętokrzyskiej Ligi Rowerowej. Szczawnica to druga całkowicie nowa lokalizacja na mapie Maratonów Rowerowych Cyklokarpaty, o której na razie organizatorzy zdradzają jedynie: Przehyba Wam pokaże!

Za namową zawodników w 2016 roku Cyklokarpaty wracają do Jasła i Pustkowa Osiedla (w gm. Dębica). Nie jest to jednak jedyna spełniona prośba zeszłorocznych startujących. Organizatorzy wzięli sobie do serca wskazówki wyrażone w ankietach dla zawodników i szykują dla wszystkich sporo usprawnień i nowości. Szczegóły już wkrótce.

Góry, góry, góry!

Na prawdziwie górskie zmagania liczyć będzie można m.in. w Koninkach i Wierchomli (gm. Piwniczna-Zdrój), które w ankietach zawodników zyskały miano najlepszych tras w sezonie.

Wiecie, co dobre!

Wzorem zeszłorocznego kalendarza, w 2016 roku nie zabraknie uwielbianych przez zawodników imprez w znanej z biesiadnego klimatu Komańczy, perfekcyjnie przygotowanym Strzyżowie, wymagającej Dukli, interwałowym Wojniczu i zawsze słonecznym Pruchniku.

Zabawa podczas zeszłorocznego finału przeszła do historii jako epicka i niezapomniana, dlatego i tym razem jako trasę idealną na zakończenie sezonu organizatorzy wybrali uwielbianą przez wszystkich Wierchomlę.

Rezerwacje numerów startowych na sezon 2016 odbędzie się już 15‒27 stycznia. Wszelkie informacje dotyczące całego cyklu i przygotowań do sezonu znajdziecie na Facebooku Maratonów Rowerowych Cyklokarpaty www.facebook.com/cyklokarpaty oraz na www.cyklokarpaty.pl.

(Cyklokarpaty)

SŁOWA KLUCZOWE