Na drogach

Dwa tysiące odblasków dla pieszych

Dwa tysiące odblaskowych opasek zostanie wręczonych mieszkańcom gminy Nowy Żmigród.

Fot. © Policja
Fot. © Policja

Odblaski zostały zakupione przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, która wspólnie z Komisariatem Policji w Nowym Żmigrodzie prowadzi działania pn. „Bądź bezpieczny, bądź widoczny”. Akcja ma za zadanie propagować ich noszenie zarówno przez dorosłych, jak i dzieci.

Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Nowym Żmigrodzie, wspólnie z miejscowym komisariatem policji, są organizatorami różnych akcji profilaktycznych, których celem jest poprawa bezpieczeństwa na terenie gminy. Tym razem swoje działania skierowali na zwiększenie świadomości mieszkańców, że noszenie odblasków to stylowy, mądry i bezpieczny wybór, który może zapobiec nieszczęściu.

Aby na drogach pojawiło się jak najwięcej „świecących punkcików”, w ramach akcji pn. „Bądź bezpieczny, bądź widoczny” zakupiono dwa tysiące odblaskowych opasek. Części z nich funkcjonariusze rozdadzą podczas kontroli drogowych, w czasie których będą przypominać, że brak odblasku poza obszarem zabudowanym po zmroku może kosztować dużo więcej niż przysłowiowy mandat. Można stracić coś najcenniejszego – życie.

W dystrybucję odblaskowych opasek organizatorzy działań zaangażowali również proboszczów miejscowych parafii, którzy po zakończonych mszach będą rozdawać uczestnikom nabożeństw odblaski i propagować ich noszenie.

W ramach akcji, we współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną, przygotowany został również „Strażacki Kalendarz 2016”, w którym zawarto informacje przypominające o obowiązku noszenia elementów odblaskowych.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE