Kultura | rozrywka | edukacja

Jesienne Spotkania z Teatrem: „Dziadek do orzechów”

Niepowtarzalny nastrój świąt Bożego Narodzenia podkreślony piękną scenografią, znakomici tancerze, choreografia zespolona z muzyką Piotra Czajkowskiego podbiły serca widzów. Klasyczne dzieło znakomitego rosyjskiego kompozytora – „Dziadek do orzechów”, zaprezentowali w Jaśle artyści Lwowskiego Narodowego Teatru Opery i Baletu im. Salomei Kruszelnickiej.

Fot. © Jasielski Dom Kultury
Fot. © Jasielski Dom Kultury

W wigilijny wieczór przy świątecznej choince dzieci rozpakowują prezenty. Klara (główna postać opowieści) otrzymuje w prezencie dziadka do orzechów. Dzieci bawią się swoimi nowymi zabawkami, po czym udają się na spoczynek. Później akcja baletu przenosi się do snu Klary, która ratuje z opresji tytułowego dziadka do orzechów, a on przemienia się w przystojnego księcia i zabiera swoja wybawczynię w podróż do Krainy Słodyczy.

Spektakl zorganizowany przez Jasielski Dom Kultury odbył się 6 grudnia br. w ramach VII Jesiennych Spotkań z Teatrem. Partnerami wydarzenia byli: Miasto Jasło, PGNiG Obrót Detaliczny oraz Lotos S.A.

Lwowscy artyści z wielką pieczołowitością przedstawili muzyczną opowieść znakomitego rosyjskiego kompozytora Piotra Czajkowskiego, wprowadzając przybyłych do Jasielskiego Domu Kultury w klimat świąt Bożego Narodzenia.

Widzowie nagrodzili artystów gromkimi brawami i długo nie chcieli się z nimi rozstać.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE