Kultura | rozrywka | edukacja

Jesienne Spotkania z Teatrem: „Mayday”

Czy można prowadzić podwójne życie małżeńskie bez konsekwencji? Na to pytanie odpowiada spektakl „Mayday”, według scenariusza komediopisarza Raya Cooneya. Komedia w reżyserii Wojciecha Pokory, przedstawiona przez krakowski Teatr Bagatela spotkała się z ciepłym przyjęciem jaślan.

Fot. © Jasielski Dom Kultury
Fot. © Jasielski Dom Kultury

Sztuka opowiada historię londyńskiego taksówkarza bigamisty, który z powodzeniem wiedzie życie z dwoma kochającymi go żonami, do momentu wypadku ulicznego, który sprawia, że jego tajemnica może wyjść na jaw. Perypetie bohatera wymyślającego kolejne kłamstwa, w celu ukrycia prawdy przed małżonkami, mediami i policją obfitują w wiele zabawnych zdarzeń.

Komizm sytuacyjny oparty na dowcipnych dialogach wywoływał salwy śmiechu publiczności zgromadzonej w Jasielskim Domu Kultury i był znakomitym zakończeniem tegorocznych spotkań teatralnych.

Spektakl zorganizowany przez Jasielski Dom Kultury odbył się 11 grudnia br. w ramach VII Jesiennych Spotkań z Teatrem. Partnerami wydarzenia byli: Miasto Jasło, PGNiG Obrót Detaliczny oraz Lotos S.A.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE