Sport | rekreacja | turystyka

Międzynarodowy Turniej Siatkarski w Nyíregyházie na Węgrzech

Młodziczki UKS „MOSiR” Jasło w przerwie rozgrywek ligowych uczestniczyły w międzynarodowym turnieju w Nyíregyházie na Węgrzech.

Fot. © UKS "MOSiR" Jasło / Andrzej Tenerowicz
Fot. © UKS „MOSiR” Jasło / Andrzej Tenerowicz

W czasie dwudniowej rywalizacji nasze siatkarki rozegrały pięć meczy. Wszyskie były bardzo wyrównane, a zajęte dziewiąte miejsce na dwanaście uczestniczących zespołów to za niska lokata sądząc po wynikach spotkań.

UKS „MOSiR” Jasło – Nyíregyháza II 2:0
UKS „MOSiR” Jasło – Vasas 1:2
UKS „MOSiR” Jasło – Kecskemét 1:2
UKS „MOSiR” Jasło – Prešov 2:0
UKS „MOSiR” Jasło – Nyíregyháza II 2:0

Turniej wygrała drużyna z Székesfehérvár, która w finale pokonała Nyíregyháza I 2:1. Trzecie miejsce wywalczyła drużyna ze Stropkova. Indywidualną nagrodę dla najlepszej zawodniczki w jasielskiej drużynie otrzymała Emilia Osika.

Po turnieju trener Leszek Wierzgacz powiedział: ”Taki turniej to dla moich zawodniczek kolejne rozegrane mecze, nabieranie siatkarskiego doświadczenia i mile spędzony czas w międzynarodowych towarzystwie. Jestem szczególnie zadowolony z gry środkowych. Graliśmy najwięcej i najskuteczniej przez środek ze wszystkich zespołów turnieju.”

UKS „MOSiR” Jasło: Karolina Kopera (kapitan), Julia Adam, Julia Warchoł, Emilia Osika, Julia Myśliwiec, Patrycja Kosiba, Joanna Bernacka (libero), oraz Katarzyna Filipek, Gabriela Karamon, Aleksandra Filip, Oliwia Solarz, Kamila Cholewiak, trener: Leszek Wierzgacz.

Fot. © UKS "MOSiR" Jasło / Andrzej Tenerowicz
Fot. © UKS „MOSiR” Jasło / Andrzej Tenerowicz

(UKS „MOSiR” Jasło)

SŁOWA KLUCZOWE