Kultura | rozrywka | edukacja

Osiedle Śródmieście: spotkanie z Mikołajem

Były konkursy, wspólne śpiewanie piosenek, ale przede wszystkim prezenty i spotkanie z Mikołajem. W sobotę, 5 grudnia z inicjatywy Zarządu Osiedla Śródmieście w nowym Domu Parafialnym mieszczącym się przy parafii farnej pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Jaśle milusińscy z rodzin gorzej sytuowanych materialnie spotkali się ze Świętym Mikołajem.

Fot. © Piotr Chojecki (x4)
Fot. © Piotr Chojecki (x4)

Spotkanie rozpoczęło wspólne śpiewanie z młodzieżą z grupy oazowej przy akompaniamencie siostry Kariny. Grupa oazowa przygotowała również pełne humoru przedstawienie „Biuro Świętego Mikołaja”, które spotkało się z ciepłym przyjęciem przybyłych. Dzieci i ich rodzice oklaskiwali również występ zespołu wokalno – tanecznego „Iskierki”, prowadzonego przez Małgorzatę Forystek, działającego przy Młodzieżowym Domu Kultury.

Następnie wszyscy zgromadzeni na sali wywołali Świętego Mikołaja, który wraz z pomagającymi mu aniołkami wręczył dzieciom prezenty. – Prezenty otrzymało 66 dzieci. Paczki zostały ufundowane ze środków społecznych. Cieszymy się, że w ten szczególny czas mogliśmy przynieść dzieciom radość. Tak się składa, że była to nasza pierwsza tego typu inicjatywa. Impreza tak się spodobała, że będziemy starali się kontynuować to wydarzenia w najbliższych latach – mówi Tomasz Kasprzyk, przewodniczący Zarządu Osiedla Śródmieście.

Dzieci chętnie rozmawiały z Mikołajem dzieląc się z nim swoimi marzeniami. Młodzi artyści, którzy wystąpili na scenie otrzymali nagrody ufundowane przez burmistrza. W wydarzeniu obok przedstawicieli zarządu wzięła udział także radna osiedla Śródmieście – Dorota Bilewicz.

081215(2)

081215(3)

081215(4)

(Zarząd Osiedla Śródmieście)

SŁOWA KLUCZOWE