Na drogach

Policyjne działania „Boże Narodzenie 2015”

Święta Bożego Narodzenia to szczególny okres. Wiele osób pokonuje w tym czasie duże odległości, aby spotkać się z rodziną i bliskimi przy wigilijnym stole. Nad bezpieczeństwem podróżujących drogami naszego regionu będą czuwać policjanci. Działania „Boże Narodzenie 2015” potrwają od 24 do 27 grudnia.

Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR
Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR

Cel działań od lat jest niezmienny – ułatwianie ruchu pojazdów na głównych drogach naszego powiatu. W przypadku utrudnień policjanci kierować będą samochody na objazdy, a w razie potrzeby będą ręcznie kierować ruchem. Szczególną uwagę funkcjonariusze zwrócą na wykroczenia, które są główną przyczyną wypadków drogowych:

  • przekraczanie dopuszczalnej prędkości
  • nieprawidłowe wyprzedzanie
  • nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu
  • nieprawidłowe przejeżdżanie przejść dla pieszych

Podczas działań policjanci będą korzystać z radiowozów wyposażonych w wideorejestratory. Będą też sprawdzać stan trzeźwości kierujących.

Apelujemy o rozwagę i ostrożność za kierownicą. Zadbajmy o to, aby okres świąt upłynął spokojnie i bezpiecznie.

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 16 maja 2012 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie okresowych ograniczeń oraz zakazu ruchu niektórych rodzajów pojazdów na drogach (Dz.U. nr 147, poz. 1040) w dniach:

  • 25 grudnia od godziny 8:00 do godziny 22:00,
  • 26 grudnia od godziny 8:00 do godziny 22:00,

obowiązywał będzie zakaz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton.

Na stronie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad znaleźć można informację o utrudnieniach i warunkach na polskich drogach – kliknij tutaj.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE