Kultura | rozrywka | edukacja

Przeznaczenie – wybranki losu

Takich tłumów biblioteka nie pamięta, jakie przybyły na spotkanie z debiutującą pisarką i promocję jej pierwszej powieści. 18 grudnia 2015 roku pozostanie na długo w pamięci pracowników biblioteki, autorki oraz mieszkańców gminy Jasło.

Fot. © archiwum Biblioteki
Fot. © archiwum Biblioteki

W czytelni Gminnej Biblioteki Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach odbyło się spotkanie z Julią Rozmus, autorką powieści „Przeznaczenie – Wybranki losu”. Koncert zespołu „Allegretto” pod kierunkiem Stanisława Mazurka wprowadził zgromadzonych w znakomity liryczny nastrój.

Słowo od poetki Marii Tomasik skierowane do autorki: „Julia – uczennica Gimnazjum w Szebniach, mieszkanka miejscowości Niepla. Młoda osoba – jak wiele innych dziewczyn uczących się w szkole – ale?… ale Julka różni się trochę od swoich koleżanek. Jest fanką literatury i sama postanowiła ją powiększyć. Skąd ten pomysł? Otóż otrzymała Bożą iskrę, czyli talent, który nie zakopała, ale postanowiła go wykorzystać, najlepiej jak potrafi. Napisała fantastyczną książkę przeznaczoną dla młodzieży. Polecam tę powieść także starszym czytelnikom, aby ocenić talent autorki. Julio, mam nadzieję, że Twoja twórczość nie zakończy się tym dziełem, że będziesz rozwijać swój talent, a przez to promować swoją szkołę, wioskę i całą jasielską gminę, czego Ci z całego serca życzę”.

Zachęcając Państwa do czytania, chcemy zakomunikować, że główną ideą wydania tej publikacji jest promocja utalentowanych młodych artystów, mieszkańców gminy Jasło, poprzez szerszą niż dotychczas ich prezentację w ramach bibliotecznych i szkolnych wydarzeń literackich.

Czytając, przeżyj czytelniku niezapomnianą przygodę razem z herosami tej książki. Wprowadzą cię w świat przygody, grozy i fantazji, gdzie dobro zwycięża zło, przyjaźń jest nierozerwalna, a marzenia jednak w końcu się spełniają.

Fragment wstępu do publikacji: Zanim, Lena, Nina, Sissy, Gwen i Liliana spotykają się przypadkiem, nic ich nie łączy. Niektóre chodziły do tej samej szkoły, ale nie zwracały na siebie uwagi. Wszystko zmienia się, kiedy wieść o zniknięciu jednej z nich przyciąga uwagę mieszkańców miasta. Na pierwszy trop trafia przypadkiem zwyczajna dziewczyna. Wkrótce bohaterki odnajdują się i podczas ucieczki od śmiertelnego wroga, spotykają zagadkową kobietę, która zdradza im ich przeznaczenie i powierza tajemnicze zadanie. Wypełniając posłannictwo spotykają pozostałe dziewczyny, obdarzone nadprzyrodzonymi mocami. Poznają miłość i nienawiść. Wszystko wydaje się iść ich tokiem myślenia. Do czasu… Czy zdołają wypełnić przeznaczenie? Czy ich życie jeszcze kiedyś będzie normalne? Julia.

Publikacja opracowana przez zespół pracowników GBP i jej filii. Wydana przy wsparciu gminy Jasło. Dyrektor biblioteki składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy pomogli opracować i wydać powieść oraz zaangażowali się w przygotowane wieczoru autorskiego.

(GBP w Jaśle z/s w Szebniach)

SŁOWA KLUCZOWE