Kultura | rozrywka | edukacja

Trzeba marzyć (zapowiedź)

To tytuł koncertu, który rozpocznie tegoroczne III JasMaty – Jasielskie Jazzowe Klimaty.

Piosenki do tekstów Jonasza Kofty i Jana Wołka wykona Anna Stankiewicz. Artystce akompaniować będą: Janusz Strobel (gitara klasyczna), Andrzej Jagodziński (fortepian, akordeon), Adam Cegielski (kontrabas) oraz Czesław Bartkowski (perkusja).

Koncert odbędzie się 14 grudnia br. o godz. 18.00 w Jasielskim Domu Kultury. Bilety w cenie 30 zł (dorośli) i 20 zł (młodzież szkolna) są do nabycia w sekretariacie JDK.

Dwupłytowy album „STROBEL KOFTA WOŁEK Anna Stankiewicz” to 21 piosenek Janusza Strobla do tekstów Jonasza Kofty i Jana Wołka. Stylistyka piosenek łączy w sobie najbardziej wartościowe elementy gatunku: piękne melodie, wyrafinowaną harmonię, komunikatywną i przejrzystą formę.

Najwyższej próby poetyckie teksty w warstwie muzycznej zachowują jazzowe aranżacje, w których nie brakuje partii improwizowanych przez wybitnych artystów – Janusza Strobla, Andrzeja Jagodzińskiego, Henryka Miśkiewicza, Roberta Majewskiego czy Mariusza „Faziego” Mielczarka. Piosenki te śpiewa Anna Stankiewicz.

Album w większości obejmuje niepublikowane dotąd kompozycje, a takim piosenkom jak „Trzeba marzyć”, „Kiedy księżyc jest w nowiu”, czy „Nieobecni”, artystka nadała nowy wymiar. Płyta „STROBEL KOFTA WOŁEK Anna Stankiewicz” wpisuje się na stałe w kanon najwyższych wartości polskiej piosenki. (źródło www.strobelkoftawolek.pl).

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE