Kultura | rozrywka | edukacja

XXI Międzywojewódzki Konkurs Kolęd i Pastorałek „Na nutę kantyczek” (zapowiedź)

Jasielski Dom Kultury organizuje – już po raz 21. – Międzywojewódzki Konkurs Kolęd i Pastorałek „Na nutę kantyczek”. Przesłuchania odbędą się w grudniu br., koncert finałowy i uroczyste wręczenie nagród – w styczniu nadchodzącego roku.

Na Nutę Kantyczek 2015

Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży z Podkarpacia i województw ościennych. Jury ocenia występy w kilku grupach wiekowych i kategoriach artystycznych: solistów, zespołów wokalnych oraz zespołów wokalno – instrumentalnych. Głównym celem konkursu – niezmiennie od lat – jest ożywianie tradycji rodzinnego kolędowania, śpiewu zespołowego, poznawanie nieznanych i zapoznanych polskich kolęd i pastorałek oraz publiczna prezentacja efektów pracy młodych wykonawców i ich nauczycieli.

Przesłuchania zainicjują – wzorem ubiegłych lat – popisy przedszkolaków. Najmłodsi wystąpią na scenie JDK 14 grudnia (początek o godz. 9.00). Wokalistów ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich, zakwalifikowanych w eliminacjach wstępnych (10 grudnia br.), można będzie posłuchać 18 grudnia br. od godz. 9.00.

Gala finałowa odbędzie się 9 stycznia 2016 r. (sobota) o godz. 16.00.

Szczegółowe informacje na temat warunków uczestnictwa, kryteriów oceny itp. oraz regulamin i karty zgłoszeń można znaleźć na stronie internetowej JDK. Informacji udziela również główna organizatorka konkursu Ewa Grzebień pod nr tel.: 13 44 35 161.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE