Informacje

18-latek z Jasła zatrzymany za narkotyki

Policjanci wydziału kryminalnego jasielskiej komendy zatrzymali 18-letniego mężczyznę posiadającego narkotyki. W jego mieszkaniu funkcjonariusze zabezpieczyli marihuanę oraz amfetaminę. Podejrzany przyznał się do zarzutu popełnienia przestępstwa. Wkrótce odpowie za nieprzestrzeganie przepisów Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Fot. © archiwum terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR
Fot. © archiwum terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Początkiem tygodnia, policjanci jasielskiego wydziału kryminalnego zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zebrali informacje o młodym mężczyźnie podejrzewanym o posiadanie narkotyków. Z ustaleń wynikało, że 18-letni mieszkaniec Jasła środki odurzające ukrywa w miejscu zamieszkania. 
 
Policyjne ustalenia potwierdziły się. W trakcie przeszukania domu podejrzanego, funkcjonariusze znaleźli  woreczki foliowe z zawartością suszu roślinnego oraz białego proszku. Po użyciu testerów potwierdzili, że jest to marihuana i amfetamina. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. 
 
Wczoraj śledczy prowadzący postępowanie postawili 18-latkowi zarzut posiadania narkotyków. Podejrzany przyznał się do przestępstwa i złożył wyjaśnienia. Decyzją prokuratury zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego i poręczenia majątkowego. 
 
Przypominamy, że zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Jeżeli przedmiotem czynu jest znaczna ilość środków odurzających lub substancji psychotropowych, sprawca podlega grzywnie i karze pozbawienia wolności do lat 5. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE