Na drogach

Apelujemy o ostrożność na drodze!

Śliskie jezdnie i wydłużona droga hamowania w połączeniu z błędami kierowców były przyczyną wielu zdarzeń na drogach powiatu jasielskiego. W ostatnich dniach policjanci interweniowali w związku z dziewięcioma kolizjami. Zarówno do zmotoryzowanych jak i pieszych użytkowników dróg apelujemy o ostrożność.

Fot. © archiwum terazJaslo.pl / Damian PALAR
Fot. © archiwum terazJaslo.pl / Damian PALAR

Od minionego piątku do niedzieli na drogach powiatu jasielskiego doszło do dziewięciu kolizji drogowych. Cztery miały miejsce na terenie Jasła, pozostałe w miejscowościach: Dobrucowa, Osobnica, Łysa Góra, Warzyce, Nowy Żmigród. Główną przyczyną tych zdarzeń było niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami oraz nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu.

Panujące warunki atmosferyczne znacząco utrudniają sytuację na drogach. Śliskie jezdnie powodują szczególne zagrożenie. Droga hamowania jest zdecydowanie wydłużona, dlatego należy być bardzo przewidującym za kierownicą. Pamiętajmy, że mokre w ciągu dnia nawierzchnie dróg w nocy i nad ranem mogą być bardzo śliskie. Dostosujmy prędkość do panujących warunków atmosferycznych. Zachowajmy też większe niż zazwyczaj odstępy między jadącymi pojazdami.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE