Kultura | rozrywka | edukacja

Beata z Albatrosa i kolorowe jarmarki w JDK (zapowiedź)

„Kolorowe jarmarki”, „Świat nie wierzy łzom” czy „Beata z Albatrosa” to najbardziej znane przeboje Janusza Laskowskiego. Koncert artysty w Jasielskim Domu Kultury (24 stycznia o godz. 18.00) będzie więc znakomitą okazją, aby je przypomnieć. Bilety w cenie 30 zł są do nabycia w sekretariacie JDK.

Janusz Laskowski karierę piosenkarską rozpoczął w latach 60-tych. Jest wykonawcą, kompozytorem i aranżerem, a jego piosenki znane są od dawna. Na koncerty artysty przychodzą przedstawiciele kilku pokoleń, które doskonale się bawią przy jego piosenkach. Oprócz wspomnianych już utworów, Laskowski stworzył kolejne przeboje, m.in. „Na opolskim rynku”, „Wszystko chłopcy jest OK”, „Śnił mi się rodzinny dom”, które przez wiele miesięcy gościły na telewizyjnych listach przebojów. Za swoje osiągnięcia artystyczne otrzymał Złotą i Platynową płytę.

Janusz Laskowski wraz ze swoim zespołem wielokrotnie koncertował dla Polonii, zarówno w krajach europejskich, jak i w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie oraz w Australii.

Jego koncertem Jasielski Dom Kultury rozpoczyna cykl spotkań pt. „Piosenkę przypomni ci”, podczas których prezentować będziemy polskich piosenkarzy i zespoły z lat 70. I 80.

Przypomnimy niezapomniane przeboje tamtych lat oraz wykonawców, którzy do dziś cieszą się popularnością.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE