Informacje

Czteroosobowa rodzina podtruta tlenkiem węgla

Czteroosobowa rodzina trafiła rano do jasielskiego szpitala z objawami podtrucia tlenkiem węgla. Na szczęście ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia była wadliwie działający piecyk.

Fot. © archiwum terazJaslo.pl / Damian PALAR
Fot. © archiwum terazJaslo.pl / Damian PALAR

Około godziny 6:30 służby ratownicze zostały zadysponowane do miejscowości Szebnie (gmina Jasło). W jednym z budynków mieszkalnych, w którym przebywała czteroosobowa rodzina, prawdopodobnie doszło do ich podtrucia tlenkiem węgla.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastępu z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle specjalistyczny miernik potwierdził znaczne przekroczenie stężenia tlenku węgla w całym obiekcie.

Strażacy wespół z przybyłymi zespołami ratownictwa medycznego ewakuowali lokatorów budynku na zewnątrz, a następnie udzielili im pomocy oraz wsparcia psychicznego. Poszkodowani byli przytomni.

Trzy osoby dorosłe oraz dwunastoletnie dziecko zostali przetransportowani karetkami do Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, niemniej jednak pozostali na dalszej obserwacji.

Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było wadliwe działanie junkersa.

W działaniach ratowniczych wzięły udział trzy zespoły ratownictwa medycznego z Jasła (specjalistyczny i dwa podstawowe), zastęp z JRG PSP w Jaśle (21) oraz Policja.

(MP)
m.palac@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE