Sport | rekreacja | turystyka

II Bieg Króla w Jaśle (zapowiedź)

1 stycznia ruszyły zgłoszenia do drugiej edycji Biegu Króla w Jaśle, który odbędzie się w niedzielę 17 kwietnia.

Fot. © materiały prasowe Organizatora / Wiktor Bubniak
Fot. © materiały prasowe Organizatora / Wiktor Bubniak

Po zeszłorocznym udanym debiucie imprezy organizatorzy postanowili powiększyć ofertę o 3 kolejne biegi. Podczas II Biegu Króla odbędą się: rywalizacja biegaczy na dystansach 5 i 10 km oraz zawody Nordic Walking na dystansach 5 i 10 km. Gospodarzem zawodów jak w roku ubiegłym będzie I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Stanisława Leszczyńskiego w Jaśle.

Start zawodów zaplanowany jest na godzinę 15:30, jednak już od południa tereny I LO tętniły będą życiem promując zdrowy tryb życia, aktywność fizyczną i dobrą zabawę. Impreza zakończy się późnym wieczorem pokazem kina plenerowego na ekranie o rozmiarze ponad 30 metrów kwadratowych!

Po starcie z ulicy Czackiego zawodnicy przebiegną ulicami 3 Maja, Baczyńskiego, Grota Roweckiego, Wincentego Pola, Szopena, Sikorskiego, Szkolną, Szajnochy i Bednarską do mety przy I LO. Pomimo konieczności czasowego wyłączenia powyższych ulic z ruchu, rozegranie biegu w niedzielę w godzinach popołudniowych nie spowoduje utrudnień dla mieszkańców Jasła.

Organizatorzy zachęcają wszystkich Jaślan, szczególnie tych młodych, do przyłączenia się w formie wolontariatu do organizacji Biegu. Wolontariusze mogą zgłaszać się przez formularz na stronie do czterech grup zadaniowych – obsługi biura zawodów, startu i mety, punktów odżywiania i sekcji technicznej.

Możesz wystartować w Biegu Króla jeśli w tym roku kończysz 10 lat, nie ma górnej granicy. Organizatorzy przygotowali sporo kategorii wiekowych, dlatego startować można całą rodziną. Najniższa opłata startowa, przewidziana dla najmłodszych i najstarszych zawodników to tylko 15 zł przy zgłoszeniu do 17 marca.

Zgłoszenia do biegu prowadzone są drogą elektroniczną w Systemie Timedo, szczegółowe informacje znajdziesz również na stronie internetowej zawodów.

(Organizatorzy)

SŁOWA KLUCZOWE