Kultura | rozrywka | edukacja

„Letni Dzień” w JDK. Mrożkowskie klimaty

Adaptację „Letniego dnia” Sławomira Mrożka, wystawił 8 stycznia br. w Jasielskim Domu Kultury Teatr BWA Galerii Sanockiej. Spektakl odbył się w ramach 67. Studni Kulturalnej JDK.

Fot. © Jasielski Dom Kultury
Fot. © Jasielski Dom Kultury

Kameralna sztuka, będąca znakomitą opowieścią o naturze ludzkiej, o bólu istnienia i trywialności życia, spotkała się z gorącym przyjęciem publiczności, która w piątkowy wieczór zawitała do JDK.

W adaptacji „Letniego dnia” zrealizowanej przez Katarzynę Krawiec i Sławomira Woźniaka, w ustronnym miejscu w parku, przypadkowo spotykają się dwie kobiety, którym – z diametralnie różnych powodów – życie zbrzydło. Jedna (z pętlą na szyi) ma dość tego, że nic jej się nie udaje, druga (z pistoletem w torebce) tego, że osiąga natychmiast wszystko o czym zamarzy.

Każdej z nich wydaje się, że jej życie nie ma sensu. Obie chcą popełnić samobójstwo. Ale czy na pewno? Wystarczy, że przechodzący przypadkiem mężczyzna spojrzał w ich stronę, by panie dały sobie spokój z filozoficznymi dylematami i początkowo podświadomie, potem już z premedytacją zaczęły zabiegać o jego względy. Niespodziewane zakończenie letniej przygody dwóch dam z tajemniczym, szarmanckim jegomościem, sprowadza całą trójkę na ziemię…

Aktorzy znakomicie oddali mrożkowski, wyrafinowany humor oraz niuanse psychologiczne i filozoficzne sztuki, dostarczając widowni zarówno świetnej rozrywki jak i materiału do przemyśleń.

Wystąpili: Anna Boczar, Olga Gruber, Katarzyna Góralska, Wacław Bojarski, Andrzej Kutiak.
Adaptacja: Katarzyna Krawiec i Sławomir Woźniak.
Muzyka: Łukasz Sabat
Kostiumy: Maria Bugajska – Konrad
Reżyseria: Sławomir Woźniak

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE