Kultura | rozrywka | edukacja

Muzyka w kinie i poza nim (zapowiedź)

Jasielski Dom Kultury zaprasza na spotkanie z Pawłem Sztompke, dziennikarzem muzycznym Programu I Polskiego Radia, które odbędzie się 29 stycznia br. o godz. 17.00 w JDK.

Bilety w cenie 10 zł można nabyć w sekretariacie JDK. Spotkanie pt. „Muzyka w kinie i poza nim” organizowane jest w ramach III JasMatów – Jasielskich Jazzowych Klimatów.

Paweł Sztompke, muzykolog, dziennikarz związany z Polskim Radiem od 1977 roku. Jego specjalnością jest muzyka filmowa, o której m.in. będzie mówił podczas spotkania w JDK. W Programie I Polskiego Radia prowadzi obecnie dwie audycje: „Muzyczna Jedynka” oraz „Noc w Jedynce”. 61-letni dziennikarz interesuje się filmem, muzyką i – jak sam mówi – nie wierzy w życie pozaradiowe.

Jest autorem recenzji muzycznych i filmowych, publikowanych w miesięczniku „Film” i w Dzienniku „Polska – Europa – Świat” oraz członkiem Akademii Muzycznej Trójki i Komisji Artystycznej krajowych eliminacji do Konkursu Piosenki Eurowizji 2008. Wielokrotnie zasiadał także w jury festiwali muzycznych.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE