Na drogach

Pieszy zginął pod kołami samochodu osobowego

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło dzisiaj wieczorem na drodze krajowej nr 28 między Moderówką, a Szebniami. W wyniku potrącenia przez samochód osobowy zginął 72-letni pieszy. Wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia zajmują się krośnieńscy policjanci.

moderowka1

moderowka2

moderowka3

Około godziny 18:40 służby ratownicze zostały poinformowane o wypadku, do którego doszło na drodze krajowej nr 28 między Moderówką, a Szebniami – tuż na wysokości skrzyżowania prowadzącego w kierunku miejscowego przystanku kolejowego. Jadący pasem w kierunku Jasła samochód osobowy Ford Mondeo, kierowany przez 43-letniego mieszkańca powiatu jasielskiego, z niewyjaśnionych na chwilę obecną przyczyn potrącił pieszego. Uszkodzenia na szybie przedniej pojazdu wskazują na to, że siła uderzenia była bardzo duża.

Poszkodowany, który doznał poważnych obrażeń ciała, został zabrany przez zespół ratownictwa medycznego do Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, gdzie pomimo prowadzonej przez kilkadziesiąt minut akcji reanimacyjnej zmarł. Ofiara wypadku to 72-letni mieszkaniec powiatu krośnieńskiego.

Kierującemu pojazdem mężczyźnie, który podróżował sam, nic się nie stało. Funkcjonariusze z przybyłego na miejsce patrolu Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle ustalili, że był trzeźwy.

Do działań ratowniczych skierowano również zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle.

W związku z tym, że wypadek miał miejsce na terenie administrowanym przez krośnieńskich policjantów, to tamtejsi mundurowi przejęli sprawę i podjęli czynności wyjaśniające przyczyny tego tragicznego zdarzenia.

Przez ponad półtorej godziny droga krajowa nr 28 była w tym miejscu częściowo zablokowana.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE