Kultura | rozrywka | edukacja

Przeznaczenie… Julii Rozmus – promocja książki

O tym, jak przypadkowa znajomość zmienia życie pięciu dziewczyn. O nadprzyrodzonych mocach, które drzemią w tych na pozór zwyczajnych istotach i przeznaczeniu jakie zgotował im los, mogli posłuchać uczniowie Zespołu Szkół w Trzcinicy.

Fot. © archiwum Biblioteki
Fot. © archiwum Biblioteki

Na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach – Fili w Trzcinicy, 26 stycznia br., odbyło się spotkanie autorskie z Julią Rozmus, autorką książki „Przeznaczenie-Wybranki losu”.

Młoda pisarka, jest uczennicą klasy drugiej gimnazjum w Szebniach. Od najmłodszych lat kochała książki, a wielka fantazja i dar „lekkiego pióra”, zaowocowały powstaniem jej powieściowego debiutu.

Laureatka wielu konkursów literackich m.in: III Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Moje spotkania z przyrodą”, konkursu „Rok Jana Pawła II – przyjaciela młodych” czy Gminnego Konkursu Literackiego „Życie…życie jest nowelą”. Poza książkami, interesuje się muzyką. Gra na pianinie, jest członkinią zespołu muzycznego i bardzo lubi tańczyć. W wolnych chwilach uczęszcza na zajęcia sztuk walki – Aikido.

Niezwykłe spotkanie autorki z rówieśnikami, wprowadziło zgromadzonych w świat przygody, grozy i fantazji, gdzie dobro zwycięża zło, a przyjaźń jest nierozerwalna. Młodzież miała okazję poznać utalentowaną debiutantkę, wysłuchać fragmentów jej powieści i przekonać się, że marzenia, nawet te najbardziej odległe, czasem jednak się spełniają.

Publikacja „Przeznaczenie-Wybranki losu”, opracowana została przez pracowników Gminnej Biblioteki Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach. Wydana przy wsparciu gminy Jasło.

Spotkanie odbyło się w Zespole Szkół w Trzcinicy, za co serdeczne podziękowania Dyrekcji i pracownikom składa zespół GBP.

Fot. © archiwum Biblioteki
Fot. © archiwum Biblioteki

Agnieszka Jeleń

SŁOWA KLUCZOWE