Rocznik 2004 AP Jasło wygrywa turniej EURO-PILZNO

Drużyna rocznika 2004 wygrała (10.01) turniej EURO-PILZNO 2016.

W pierwszym meczu zagraliśmy z gospodarzem turnieju Rzemieślnikiem Pilzno. Pomimo przewagi nie udało się nam strzelić bramki i spotkanie zakończyło się wynikiem 0:0. W drugim meczu wygrywamy po dobrej grze 7:0 z Lechią Sędziszów. Bramki w tym spotkaniu strzelili: P. Filipak 3, P. Berkowicz 2, M. Płocica i E. Piątkowski. W 3 kolejce fazy grupowej wygrywamy 1:0 po bramce Przemka Filipaka z Wisłoką Dębica. W ostatnim meczu po dobrej grze zasłużenie wygraliśmy 5:0 z drużyną z Łękawicy. Bramki strzelili: P. Berkowicz 2, P. Filipak, Sz. Tusiński i E. Piątkowski.

W meczu półfinałowym zagraliśmy z drużyną MOSiR Dukla, z którą w grudniu przegraliśmy 0:1 na turnieju w Jaśle. Od początku stawiamy na atak i zasłużenie wygrywamy 4:1. W tym meczu bramki strzelili P. Filipak 2, M. Budziak i M. Płocica. W drugim meczu półfinałowym doszło do dużej niespodzianki. DAP Dębica, który w fazie grupowej wygrał wszystkie spotkania, przegrał 0:1 z Rzemieślnikiem Pilzno.

W meczu finałowym drużyna gospodarzy zagrała bardzo ambitnie. Górując nad nami warunkami fizycznymi przez pierwsze 6 minut meczu nie pozwała nam na rozwinięcie skrzydeł. Nasza drużyna z każdą minutą grała coraz dokładniej i w 8 minucie Paweł Berkowicz po podaniu S. Tusińskiego strzela pierwszą bramkę. W 11 minucie P. Filipak trafia po raz drugi i wygrywamy pierwszy turniej w 2016 roku.

Oprócz pucharów, dyplomów i medali burmistrz Pilzna wręczyła również nagrody indywidualne. Dwie nagrody powędrowały do naszych zawodników. Królem strzelców został Przemek Filipak, który strzelił 8 bramek. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został Paweł Berkowicz.

Drużyna zagrała w składzie: Wiktor Wanat, Wiktor Potera, Szymon Tusiński, Adrian Więcek, Mikołaj Zabadała, Dawid Domasławski, Przemysław Filipak, Paweł Berkowicz, Marcel Płocica, Jakub Wojnar, Eryk Piątkowski, Mateusz Budziak, trener Janusz Sokołowski, kierownik drużyny Sebastian Filipak.