Na drogach

Wyjeżdżając z podporządkowanej wymusiła pierwszeństwo przejazdu

Wymuszenie pierwszeństwa przejazdu było prawdopodobnie przyczyną kolizji, do której doszło w południe na drodze krajowej nr 28 w Sławęcinie. Na szczęście w wyniku czołowo-bocznego zderzenia dwóch samochodów osobowych nikt nie ucierpiał. Sprawczyni zdarzenia została ukarana mandatem.

Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR
Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR
Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR
Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR

Do zdarzenia doszło tuż w południe na terenie miejscowości Sławęcin (gmina Skołyszyn), w obrębie skrzyżowania drogi krajowej nr 28 z lokalną drogą biegnącą w kierunku pobliskiego kościoła i cmentarza parafialnego.

Jak wstępnie ustalono, kierująca samochodem osobowym Renault Twingo, próbując włączyć się z drogi podporządkowanej, prawdopodobnie nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu jadącemu od strony Jasła w kierunku Gorlic samochodu osobowego BMW. W wyniku podjętego przez nią manewru doszło do czołowo-bocznego zderzenia się pojazdów.

Na miejsce zdarzenia zostały skierowane służby ratownicze: specjalistyczny zespół ratownictwa medycznego z Jasła, samochód ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej (KSRG) w Skołyszynie oraz patrol Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

Na szczęście żadna z osób, które podróżowały pojazdami, nie doznała obrażeń ciała i po przebadaniu przez załogę karetki Pogotowia Ratunkowego pozostały na miejscu.

Policjanci zakwalifikowali zdarzenie jako kolizję drogową, a na jej sprawczynię nałożyli mandat oraz punkty karne. Ponadto ustalono, że obydwoje kierowcy byli trzeźwi.

W związku z podjętymi czynnościami przez służby ratownicze ruch w tym miejscu był przez kilka minut częściowo wstrzymany. Działania strażaków ograniczyły się do przemieszczenia pojazdów na pobocze, a tym samym udrożnienie przejezdności drogi krajowej nr 28 oraz uprzątnięcia jezdni z rozbitych elementów karoserii.

Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR
Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE