Na drogach

Dachowanie w Foluszu: kierowca i pasażer poszkodowani

Dwóch mężczyzn ucierpiało w wyniku dachowania samochodu osobowego. Do zdarzenia doszło w piątkowy wieczór na terenie Folusza, w okolicy miejscowego Domu Pomocy Społecznej. Poszkodowani trafili do jasielskiego szpitala, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR
Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR

W piątek tuż po godzinie 20-stej w miejscowości Folusz (gmina Dębowiec) doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego, w którym uczestniczył samochód osobowy BMW 320i. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem jadąc od strony Domu Pomocy Społecznej prawdopodobnie wpadł w poślizg, w wyniku czego utracił panowanie nad kierownicą. W następstwie zdarzenia samochód uderzył w znak drogowy i dachował poza jezdnią.

Na miejsce zostały skierowane służby ratownicze, w tym: dwa zespoły ratownictwa medycznego (specjalistyczny i podstawowy) z Jasła, samochód ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej (KSRG) w Dębowcu oraz policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

Udzielenia pomocy medycznej wymagał pasażer samochodu, który w pierwszej chwili został przetransportowany do Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. Trafił tam również kierowca, którym zajęli się ratownicy medyczni z przybyłej na miejsce drugiej karetki Pogotowia Ratunkowego.

Na szczęście okazało się, że obydwoje nie doznali poważnych obrażeń ciała i po niezbędnych badaniach diagnostycznych i obserwacji w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym mogli opuścić placówkę medyczną do miejsca zamieszkania.

Policjanci, którzy zajęli się wyjaśnianiem okoliczności zdarzenia ustalili, że sprawca kolizji był trzeźwy.

Uszkodzony pojazd za pomocą wyciągarki umieszczonej na wozie bojowym straży pożarnej i siły fizycznej strażaków został postawiony na koła. Na prośbę Policji miejsce zdarzenia zostało oświetlone na czas czynności wyjaśniających.

dachowanie_Folusz2

dachowanie_Folusz3

dachowanie_Folusz4

dachowanie_Folusz5

dachowanie_Folusz6

dachowanie_Folusz7

dachowanie_Folusz8

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE