Kultura | rozrywka | edukacja

Prawda zawsze zwycięża… w teatrze

Ona jedna, ich dwóch i odwieczna walka o serce ukochanej kobiety. Walka o miłość i w imię miłości, w której wszystkie chwyty są dozwolone. To „Romanca” sztuka nieżyjącego już znakomitego polskiego aktora teatralnego i filmowego Jacka Chmielnika, która została wystawiona na deskach Jasielskiego Domu Kultury 14 lutego br.

Fot. © Jasielski Dom Kultury
Fot. © Jasielski Dom Kultury

W walentynkowy wieczór na scenie JDK spotkały się: sprytnie uknuta intryga, nieprzewidziane i zaskakujące wydarzenia, dynamiczna akcja oraz inteligentne poczucie humoru. Bo taka właśnie jest „Romanca” – pełna głębokich uczuć , emocji i namiętności bliskich człowiekowi. Serce Bianki (Magdalena Walach) rozdarte jest między dwoma adoratorami. Obydwaj zabiegają o jej względy, posuwając się wręcz do ostateczności. Kogo wybierze Bianka i jaki los spotka jej adoratorów? To trzeba zobaczyć.

Doborowa obsada (Magdalena Walach, Paweł Okraska oraz Marcel Wiercichowski) i ogniste tango, opracowane przez Jarosława Stańka ,cenionego w świecie polskiego choreografa znanego m. in. z takich produkcji jak „Kochaj i tańcz” czy You can Dance, gwarantują 90 minut doskonałej zabawy.

„Romanca” wystawiana od 1986 roku nie tylko w Polsce ale również za granicą wciąż cieszy się ogromną popularnością. Prapremiera spektaklu miała miejsce w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w 1986 roku i otrzymała Nagrodę Specjalną jury XXV Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych we Wrocławiu.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE