Na drogach

Trzcinica: najechanie na tył poprzedzającego pojazdu przyczyną kolizji

W Trzcinicy na drodze krajowej nr 28 doszło rano do zderzenia kursowego busa z samochodem osobowym, w wyniku którego kierujący drugim z pojazdów został odwieziony karetką Pogotowia Ratunkowego do jasielskiego szpitala.

Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR
Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR

Około godziny 7:45 na drodze krajowej nr 28 doszło do zdarzenia z udziałem kursowego busa oraz samochodu osobowego. Z zebranych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym Skoda Octavia jechał od strony Jasła. W miejscowości Trzcinica (gmina Jasło), na skrzyżowaniu z drogą w kierunku Osobnicy, zatrzymał się z zamiarem skrętu w lewo. Na tył oczekującego na wykonanie manewru najechał kursowy bus, którego kierowca prawdopodobnie nie zachował należytej ostrożności od poprzedzającego pojazdu.

Poszkodowany kierowca Skody (61-letni Jaślanin) został przetransportowany do Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, gdzie po przeprowadzeniu niezbędnych badań okazało się, że nie doznał on poważnych obrażeń ciała, które skutkowałyby koniecznością jego dalszego pobytu w placówce medycznej.

Policjanci potwierdzili, że uczestniczący w zdarzeniu kierowcy byli trzeźwi. Na sprawcę kolizji został nałożona grzywna w postaci mandatu oraz punktów karnych.

W działaniach brały udział służby ratownicze: specjalistyczny zespół ratownictwa medycznego z Jasła, trzy zastępy straży pożarnej (dwa z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle oraz jeden z OSP KSRG Osobnica) oraz funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

Droga krajowa nr 28 była w tym miejscu chwilowo zablokowana, ruch przepuszczany był wahadłowo.

kolizja_Trzcinica2

kolizja_Trzcinica3

kolizja_Trzcinica4

kolizja_Trzcinica5

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE