Na drogach

W Przysiekach zderzyły się ze sobą dwa samochody osobowe i dostawczy

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło na drodze krajowej nr 28 w miejscowości Przysieki (gmina Skołyszyn). Na skutek zderzenia z udziałem dwóch samochodów osobowych i dostawczego ucierpiała pasażerka jednego z pojazdów. Poszkodowana została przewieziona karetką Pogotowia Ratunkowego do jasielskiego szpitala.

Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR
Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR

Tuż przed godziną dziesiątą służby ratownicze zostały poinformowane o zdarzeniu drogowym z udziałem trzech pojazdów na krajowej „28” w miejscowości Przysieki (gmina Skołyszyn). Z treści zgłoszenia wynikało, że uczestniczą w nim trzy pojazdy i nie ma osób poszkodowanych.

Na skutek zdarzenia (najechanie na tył poprzedzających się pojazdów) pas jezdni w kierunku Jasła został całkowicie zablokowany. Wszystkie osoby biorące w nim udział opuściły pojazdy o własnych siłach tuż przed przybyciem na miejsce służb ratunkowych. Jak się później okazało obrażeń ciała doznała pasażerka Fiata (41-letnia mieszkanka Lublina). Po udzieleniu jej kwalifikowanej pomocy medycznej przez strażaków z Jasła została ona przekazana wezwanemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego.

Kobieta trafiła do Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, gdzie po wykonaniu niezbędnej diagnostyki lekarz dyżurny stwierdził u niej uraz kręgosłupa skutkujący rozstrojem zdrowia powyżej siedmiu dni, przez co całe zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wypadek drogowy.

Pozostałym uczestnikom zdarzenia nic się nie stało. Przeprowadzone przez policjantów badanie alkomatem potwierdziło trzeźwość kierujących. Zabezpieczyli oni materiał dowodowy, który pozwoli w późniejszym dochodzeniu na szczegółowe wyjaśnienie okoliczności wypadku.

W działaniach brały udział wszystkie służby ratownicze, w tym: sekcja ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, podstawowy zespół ratownictwa medycznego Szpitala Specjalistycznego w Jaśle oraz policyjne patrole (Posterunek Policji w Skołyszynie, Wydział Ruchu Drogowego oraz grupa dochodzeniowo-śledcza Komendy Powiatowej Policji w Jaśle).

Przez ponad półtorej godziny droga w tym miejscu była częściowo zablokowana, ruch odbywał się naprzemiennie.

wypadek_Przysieki2

wypadek_Przysieki3

wypadek_Przysieki4

wypadek_Przysieki5

wypadek_Przysieki6

wypadek_Przysieki7

wypadek_Przysieki8

wypadek_Przysieki9

wypadek_Przysieki10

wypadek_Przysieki11

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE