Kultura | rozrywka | edukacja

28. edycja Konkursu Piosenki Obcojęzycznej LOVE ME TENDER (zapowiedź)

Już za niespełna dwa tygodnie odbędzie się kolejna edycja konkursu organizowanego od 28 lat przez Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle.

W tym roku w konkursie o nagrody walczyć będzie 38 uczestników z Jasła, Krosna, Rzeszowa, Lubaczowa, Biecza, Leżajska, Brzysk, Zalasowej, Zagórzan, Libuszy i Trzcinicy. Przesłuchania odbędą się w dwóch kategoriach wiekowych – uczniowie gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych.

Patronat honorowy nad konkursem sprawują Starosta Jasielski i Burmistrz Miasta Jasła. Partnerem wydarzenia jest Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Krośnie. Nagrody w konkursie fundują: Urząd Miasta Jasła i Starostwo Powiatowe w Jaśle. Konkurs sponsoruje także Kawiarnia Restauracja Parkowa.

Z roku na rok konkurs cieszy się dużą popularnością wśród uczestników – solistów z różnych zakątków województwa podkarpackiego oraz Małopolski. Występujący prezentują jedną piosenkę w dowolnie wybranym języku obcym z akompaniamentem własnym, zespołu lub nagranym na płycie CD.

W tym roku przeważać będzie repertuar w języku angielskim, jednak usłyszymy także piosenki w języku niemieckim i hiszpańskim.

Love Me Tender 2016

(MDK w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE