Na drogach

Feralne „stopy” na Szopena

Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu było prawdopodobnie przyczyną wypadku drogowego, do którego doszło dzisiaj rano na jednym ze skrzyżowań w Jaśle. W wyniku zderzenia dwóch samochodów osobowych poszkodowana została kierująca jednym z nich. Na skutek doznanych obrażeń kobieta trafiła do szpitala, gdzie udzielana jest jej pomoc medyczna. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia Policja.

Więcej zdjęć w naszej FOTOGALERII. Fot. © terazJaslo.pl / Damian Palar
Więcej zdjęć w naszej FOTOGALERII.
Fot. © terazJaslo.pl / Damian Palar

Do wypadku doszło po godzinie ósmej na tzw. „stopach”. Z ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący samochodem osobowym BMW 523i jechał ulicą Szopena w kierunku centrum miasta. Na skrzyżowaniu z ulicą Kraszewskiego prawdopodobnie nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu w wyniku czego uderzył w bok prawidłowo jadącego samochodu osobowego Toyota Yaris, który siłą uderzenia został zepchnięty z jezdni i uderzył przodem w ścianę pobliskiego budynku.

Poszkodowana w tym zdarzeniu została kierująca Toyotą 41-letnia Jaślanka. Decyzją lekarza specjalistycznego zespołu ratownictwa medycznego została ona przewieziona do szpitala, gdzie przechodzi niezbędne badania diagnostyczne.

Pozostali uczestnicy wypadku nie doznali obrażeń ciała. Policjanci ustalili, że obydwoje kierowcy byli trzeźwi.

Sekcja ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle zabezpieczyła miejsce zdarzenia oraz uprzątnęła jezdnię z rozbitych elementów karoserii pojazdów i rozlanych płynów eksploatacyjnych.

Z uwagi na to, że u pokrzywdzonej stwierdzono obrażenia ciała skutkujące rozstrojem zdrowia powyżej siedmiu dni, policjanci zakwalifikowali to zdarzenie jako wypadek drogowy. Na miejscu swoje czynności wykonuje grupa dochodzeniowo-śledcza.

Szczegółowe przyczyny i okoliczności będą wyjaśniane w toku prowadzonego postępowania.

Skrzyżowanie zostało całkowicie zablokowane, kierowcy samochodów osobowych są zmuszeni omijać to miejsce drogami równorzędnymi.

FOTOPRZESTROGA: Wypadek na skrzyżowaniu ulic: Szopena i Kraszewskiego

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE