Na drogach

Najechanie na tył pojazdu: matka wraz z trójką dzieci w szpitalu

Matka wraz z trojgiem dzieci zostali przewiezieni do jasielskiego szpitala po zderzeniu dwóch samochodów osobowych, do którego doszło w sobotnie południe na „krajówce” w Zimnej Wodzie. Wyjaśnianiem okoliczności zdarzenia zajęli się policjanci ruchu drogowego.

Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR
Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR

Do zdarzenia doszło około godziny 12:30, na drodze krajowej nr 28 w miejscowości Zimna Woda (gmina Jasło). Na pasie jezdni w kierunku Jasła samochód osobowy Opel Astra najechał na tył oczekującego w kolejce pojazdów innego samochodu – Peugeota 307 SW.

Przybyłe na miejsce zespoły ratownictwa medycznego udzieliły pomocy, a następnie przetransportowały do Szpitala Specjalistycznego w Jaśle podróżujących jednym z pojazdów: 37-letnią kobietę wraz z trójką dzieci w wieku ośmiu i trzynastu lat. Poszkodowani na szczęście nie odnieśli poważnych obrażeń ciała.

W toku podjętych czynności służbowych pracujący na miejscu funkcjonariusze ruchu drogowego ustalili przyczyny i okoliczności zdarzenia oraz przebadali obydwoje kierowców na stan trzeźwości. Jak się okazało, 64-letnia sprawczyni kolizji miała ponad półtora promila alkoholu w organizmie.

Z uwagi na to, że obydwa uszkodzone pojazdy blokowały jeden pas ruchu, na czas prowadzonych działań konieczne było wprowadzenie w tym miejscu przez mundurowych ręcznego sterowania ruchem.

Na miejsce został zadysponowany zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle celem usunięcia z jezdni rozbitych elementów karoserii oraz neutralizacji rozlanych płynów eksploatacyjnych.

kolizja_Zimna-Woda02

kolizja_Zimna-Woda03

kolizja_Zimna-Woda04

kolizja_Zimna-Woda05

kolizja_Zimna-Woda06

kolizja_Zimna-Woda07

kolizja_Zimna-Woda08

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE