Kultura | rozrywka | edukacja

Odkryj możliwości Internetu w Bibliotece!

W dniach 14-20 marca trwa ogólnoeuropejska kampania Tydzień z Internetem (Get Online Week), której celem jest zachęcenie jak największej liczby osób do poznania możliwości jakie daje Internet.

Tydzień z Internetem

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle również włączyła się w tą inicjatywę – na wszystkich, którzy w dniach 14-18 marca odwiedzą Czytelnię Główną oraz Filie czekają warsztaty i spotkania edukacyjne związane z tematyką Internetu i nowych technologii.

Osoby dorosłe i seniorzy wezmą udział m.in.: w warsztatach Bezpieczny e-konsument, w ramach których dowiedzą się jak Internet uławia robienie zakupów, na co uważać kupując online i jak chronić swoje dane w Internecie.

Uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, podczas warsztatów Zagraj w przyszłość, poznają możliwości Internetu i nowych technologii w planowaniu przyszłości zawodowej, określą swoje zasoby i sprawdzą jakie kompetencje są przydatne współcześnie na rynku pracy.

Natomiast dzieci zaprosimy do udziału w cyklu zajęć, m.in.: Dobre maniery w Sieci, Przedszkolaki selfują, w ramach których poznają zasady bezpiecznego surfowania, komunikacji online oraz możliwości tabletów i aplikacji. Dodatkowo dla najmłodszych w wieku 5-8 lat przygotowaliśmy warsztaty Juniorzy kodują, podczas których będą mieli okazję poznać przyjazny i intuicyjny program Scratch Junior oraz stworzyć w nim proste gry i multimedialne historyjki.

Szczegółowy harmonogram Tygodnia z Internetem dostępny na stronie www.mbp.jaslo.pl. Uwaga: Ilość miejsc ograniczona. Zapisy przyjmujemy telefonicznie do 11 marca 2016 r.: 13 446 56 07.

Więcej informacji:
Agata Warywoda
tel. 13 446 56 07
nowemedia@mbp.jaslo.pl

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE