Sport | rekreacja | turystyka

Policjanci rywalizowali o Puchar Komendanta w siatkówce

Znamy zwycięzców IV Wojewódzkiego Turnieju Piłki Siatkowej Policjantów o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji. W zawodach bezkonkurencyjna okazała się drużyna Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Drugie miejsce na podium zajęła reprezentacja, w skład której weszli policjanci z Leska i Ustrzyk Dolnych, a trzecie wywalczył zespół Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

Fot. © KPP w Jaśle
Fot. © KPP w Jaśle

W minioną sobotę hale sportowe Gimnazjum nr 1 oraz II Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle stały się arenami zmagań drużyn uczestniczących w IV Wojewódzkim Turnieju Piłki Siatkowej Policjantów. Jego organizatorem była jasielska policja oraz Zarząd Terenowy Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów w Jaśle. W zawodach uczestniczyło dziesięć zespołów: funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, policjanci komend miejskich i powiatowych z: Krosna, Przemyśla, Jasła, Rzeszowa, Mielca, Jarosławia, Sanoka, Leska i Ustrzyk Dolnych oraz reprezentacja Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle.

Uroczyście turniej otworzył insp. Paweł Filipek – Komendant Powiatowy Policji w Jaśle, który przywitał zawodników i życzył im powodzenia w rozgrywkach. Zespoły rywalizowały w dwóch grupach. Grając systemem „każdy z każdym” zajęły miejsca rankingowe uprawniające do gry w ćwierćfinale, w półfinale, a następnie o najwyższe podium. Rywalizacja była zacięta, jednak odbywała się w przyjemnej, sportowej atmosferze współzawodnictwa i gry fair play.

Po zaciętych grach eliminacyjnych, w finale turnieju zagrały drużyna Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie oraz wspólna drużyna policjantów z Leska i Ustrzyk. Po emocjonującym pojedynku, zwycięstwo przypadło drużynie z komendy wojewódzkiej. Drugie miejsce na podium zajęła reprezentacja, w skład której weszli policjanci z Leska i Ustrzyk Dolnych, a trzecie zespół Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

Najlepszą zawodniczką turnieju wybrana została Elżbieta Kogut z komendy w Przemyślu. Za najlepszego zawodnika uznano Mateusz Świstara z KWP w Rzeszowie. Turniej sędziowały: Joanna Wnęk, Katarzyna Marcisz, Magdalena Michalska oraz Barbara Gałuszka – sędziowie Podkarpackiego Wojewódzkiego Związku Piłki Siatkowej w Rzeszowie.

W imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie, zwycięzcom turnieju puchar wręczył insp. Paweł Filipek – Komendant Powiatowy Policji w Jaśle. W uroczystym zakończeniu zawodów i rozdaniu nagród udział wzięli również asp. Janusz Kot – Wiceprzewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZP w Rzeszowie oraz asp. Jerzy Poszelężny – Przewodniczący Zarządu Terenowego NSZZP w Jaśle.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE