Na drogach

Potrącenie dziecka w okolicy „Czwórki”

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, w którym ucierpiała 9-letnia dziewczynka. Według wstępnych ustaleń dziecko wbiegło nagle na jezdnię wprost pod nadjeżdżający samochód osobowy. Na skutek obrażeń doznanych w wyniku potrącenia trafiła do szpitala, gdzie pozostała na dalszym leczeniu.

Dzisiaj, kilka minut przed godziną szesnastą, służby ratownicze interweniowały w związku z potrąceniem dziewczynki, do którego doszło na ulicy Wincentego Pola w Jaśle, w pobliżu tamtejszej szkoły podstawowej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 9-letnia Jaślanka wbiegła nagle na jezdnię wprost pod koła jadącego od strony skrzyżowania z ulicą Grota-Roweckiego samochodu osobowego. W wyniku potrącenia przez nadjeżdżający pojazd dziecko upadło na jezdnię doznając obrażeń ciała, na skutek których musiało zostać przewiezione do Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. Pozostało tam na dalszym leczeniu.

Kierująca Seatem Alteą XL była trzeźwa, nic jej się nie stało.

Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia, ustalili świadków, wykonali oględziny i sporządzili dokumentację fotograficzną oraz wykonali inne niezbędne czynności, które mają na celu szczegółowe ustalenie okoliczności i przebiegu wypadku.

W działaniach uczestniczyły służby ratownicze: specjalistyczny zespół ratownictwa medycznego Szpitala Specjalistycznego, samochód ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej, patrol Wydziału Ruchu Drogowego oraz grupa dochodzeniowo-śledcza Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

wypadek_Pola1

wypadek_Pola2

wypadek_Pola3

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE