Kultura | rozrywka | edukacja

Środowiskowy Dom Samopomocy z Nowego Żmigrodu z wizytą w Sejmiku Województwa Podkarpackiego

Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Nowym Żmigrodzie skorzystali z zaproszenia Radnej Sejmiku Województwa Podkarpackiego Joanny Bril i wybrali się z wizytą do Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie, aby zobaczyć jak funkcjonuje Sejmik Województwa.

Fot. © archiwum ŚDS w Nowym Żmigrodzie
Fot. © archiwum ŚDS w Nowym Żmigrodzie

16 marca 2016 roku grupa uczestników ŚDS wybrała się do stolicy województwa podkarpackiego. W Urzędzie Marszałkowskim powitał ich Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego Jerzy Cypryś, który oprowadził ich po sali audytoryjnej Urzędu Marszałkowskiego.

Uczestnicy mogli zająć dowolnie wybrane przez siebie miejsce i przez chwilę poczuć się jak Radny Sejmiku. Później uczestnicy spotkali się z Wicemarszałkiem Bogdanem Romaniukiem, który wyjaśnił im na czym polega praca w Sejmiku Wojewódzkim i czym zajmuje się ten najwyższy szczebel samorządowy.

Na zakończenie wizyty w Sejmiku Wojewódzkim na każdego uczestnika czekało coś słodkiego, drobne upominki oraz materiały promujące województwo podkarpackie. W imieniu Środowiskowego Domu Samopomocy życzenia wielkanocne i podziękowania za miłe przyjęcie osób niepełnosprawnych złożyła Kierownik ŚDS Małgorzata Łysik, wręczając Marszałkom oraz Przewodniczącemu Sejmiku stroiki wielkanocne wykonane w ramach terapii zajęciowej przez uczestników ŚDS.

Po zakończonej wizycie w Urzędzie Marszałkowskim uczestnicy wybrali się wraz z przewodnikiem na zwiedzanie turystycznej trasy podziemnej Rzeszowa.

170316(3)

170316(4)

170316(5)

170316(6)

170316(7)

170316(8)

(ŚDS w Nowym Żmigrodzie)

SŁOWA KLUCZOWE