Informacje

Wakat w jasielskiej Policji: funkcjonariusze czekają na nowego komendanta

Jasielscy policjanci czekają na nowego komendanta. Ich dotychczasowy przełożony inspektor Paweł Filipek awansował i objął wyższe stanowisko kierownicze w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Nazwisko szefa jasielskiego garnizonu być może poznamy do końca tego lub na początku przyszłego tygodnia.

Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR
Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR

Dla 44-letniego inspektora Pawła Filipka, który pełni służbę w tej formacji mundurowej już od ćwierć wieku, to kolejny sukces w życiu zawodowym. Sięgając wstecz, na stanowiskach kierowniczych różnego szczebla w Policji zasiada od 1999 roku kiedy to objął funkcję Naczelnika Sekcji Kryminalnej w jasielskiej Komendzie. Później był tu Zastępcą i pierwszym Zastępcą Komendanta Powiatowego. W 2008 roku przeszedł do Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, gdzie powierzono mu stanowisko Naczelnika Wydziału Kryminalnego (2008-2012). W kwietniu 2012 roku objął komendanturę w Dębicy, a w lutym 2015 roku w Jaśle. Prywatnie jest mieszkańcem Kołaczyc i udziela się społecznie dla tamtejszej miejscowości aktywnie działając w lokalnej jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej.

Po przejściu na emeryturę dotychczasowego zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie szef podkarpackich policjantów inspektor Krzysztof Pobuta zdecydował powierzyć mu pełnienie jego obowiązków służbowych. Będą mu podlegali funkcjonariusze z ośmiu wydziałów, w tym: kryminalni, dochodzeniowcy, wywiadowcy, technicy, a także mundurowi zajmujący się zwalczaniem korupcji, przestępczości gospodarczej, cyberprzestępczości i przestępczości narkotykowej. Nowy zastępca komendanta będzie również sprawował nadzór nad Laboratorium Kryminalistycznych.

Tym samym na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Jaśle pojawił się wakat. Według zapowiedzi nazwisko nowego przełożonego jasielskich funkcjonariuszy poznamy do końca tego lub na początku przyszłego tygodnia.

Według naszych, jeszcze niepotwierdzonych przez nikogo oficjalnie informacji, ma nim zostać dotychczasowy Komendant Komisariatu Policji w Nowym Żmigrodzie komisarz Jacek Krzyżak.

Paweł Filipek to kolejny mieszkaniec powiatu jasielskiego, który w ostatnich latach objął wysokie stanowisko kierownicze w województwie. Dla przypomnienia, wcześniej wicemarszałkiem województwa podkarpackiego została Maria Kurowska, a wicewojewodą podkarpackim Witold Lechowski.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE