Na drogach

Wypadek w Kołaczycach: pieszy potrącony przez samochód osobowy

Dzisiejszego wieczora w miejscowości Kołaczyce doszło do potrącenia pieszego przez samochód osobowy. Ranny mężczyzna został przetransportowany karetką Pogotowia Ratunkowego do jasielskiego szpitala. Trwa ustalanie przyczyn tego zdarzenia.

Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR
Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR

Policjanci ustalają szczegółowo okoliczności wypadku, do którego doszło na ulicy Jagiełły w tej miejscowości (odcinek drogi powiatowej relacji Kołaczyce – Sieklówka – Lubla). Około godziny 19:50 miało tam miejsce potrącenie pieszego przez samochód osobowy Renault Megane, który poruszał się od strony Bieździedzy. Poszkodowany prawdopodobnie wszedł nagle na jezdnię z prawej strony. 86-latek z poważnym urazem nogi trafił on do jasielskiego szpitala, gdzie pozostał na dalszym leczeniu.

Jak ustalono, kierujący samochodem był trzeźwy.

Pracujący na miejscu policjanci zabezpieczyli ślady niezbędne od ustalenia szczegółów zdarzenia.

Do likwidacji skutków wypadku zostały zaangażowane wszystkie służby ratownicze, w tym: specjalistyczny zespół ratownictwa medycznego Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, samochód ratownictwa technicznego z Ochotniczej Straży Pożarnej (KSRG) w Kołaczycach, patrole Posterunku Policji w Kołaczycach i Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle oraz technik kryminalistyczny.

Ruch w tym miejscu obywał się wahadłowo.

wyp_Kolaczyce02

wyp_Kolaczyce03

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE