Na drogach

Ciągnikiem rolniczym w ogrodzenie

O dużym szczęściu może mówić kierowca ciągnika rolniczego, który uległ rano wypadkowi w Trzcinicy. Pojazd, w którym podczas zjeżdżania z niewielkiego wzniesienia prawdopodobnie doszło do awarii hamulców, „przeciął” drogę krajową, którą w tym momencie nie poruszał się żaden inny pojazd, a następnie uderzył w ogrodzenie. Mężczyzna został zabrany do jasielskiego szpitala. Po badaniach okazało się, że nie doznał on poważnych obrażeń ciała.

Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR
Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR

Do zdarzenia w Trzcinicy (gmina Jasło) doszło około godziny siódmej rano. Z dotychczas zebranych informacji wynika, że ciągnik rolniczy marki Ursus C-330 wraz z przyczepką wypełnioną złomem jechał boczną drogą prowadzącą w kierunku przebiegającej przez tę miejscowość drogi krajowej nr 28. W zjeżdżającym z niewielkiego wzniesienia pojeździe prawdopodobnie mogło dojść do awarii hamulców wskutek czego kierujący ciągnikiem nie zdołał go wyhamować. Pojazd „przeciął” skrzyżowanie, następnie z impetem wyjechał pod kilkumetrową skarpę i uderzył czołowo w ogrodzenie przylegającej do drogi posesji.

Poszkodowanym kierowcą zajął się przybyły na miejsce specjalistyczny zespół ratownictwa medycznego. Z uwagi na doznane obrażenia ciała mężczyzna musiał zostać przewieziony do Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, gdzie został poddany kompleksowej diagnostyce medycznej. Według informacji, jakie udało nam się uzyskać w placówce leczniczej, na szczęście jego życiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo, a urazy mają charakter powierzchowny.

Miejsce zdarzenia zabezpieczyła sekcja ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle.

Przyczyny i okoliczności zdarzenia wyjaśniali na miejscu funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji. Ponadto mundurowi ustalili, iż pokrzywdzony był trzeźwy.

Ruch w tym miejscu odbywał się bez żadnych utrudnień.

kolizja_Trzcinica(02)

kolizja_Trzcinica(03)

kolizja_Trzcinica(04)

kolizja_Trzcinica(05)

kolizja_Trzcinica(06)

kolizja_Trzcinica(07)

kolizja_Trzcinica(08)

kolizja_Trzcinica(09)

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE