Informacje

Ciężarówka przewróciła się na bok, były utrudnienia na wylotówce w stronę Krosna

Blisko półtorej godziny trwały utrudnienia w ruchu w pobliżu skrzyżowania ulicy Bieszczadzkiej z Piłsudskiego w Jaśle. Doszło tam do przewrócenia się na bok ciągnika siodłowego z naczepą, w wyniku którego pojazd częściowo zablokował jezdnię. Strażacy musieli zneutralizować wyciek oleju.

Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR
Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR

Około godziny 11:20 na ulicy Bieszczadzkiej w miejscu, gdzie krzyżują się dwie drogi krajowe (28 i 73) doszło do zdarzenia z udziałem ciągnika siodłowego marki Volvo z naczepą. Kierujący samochodem ciężarowym, który poruszał się od strony miasta w kierunku Krosna, doprowadził do przewrócenia się pojazdu na prawy bok. Na drogę serwisową biegnącą wzdłuż jezdni wysypał się przewożony na naczepie ładunek.

Na miejsce zostały zadysponowane trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle. – Zostaliśmy zadysponowani do wypadku polegającego na tym, że kierujący samochodem ciężarowym przewożącym żwir i ziemię, na skrzyżowaniu ulicy Bieszczadzkiej z Piłsudskiego przewrócił ten pojazd na prawy bok, w związku z czym ładunek wysypał się na pobocze. Uszkodzeniu uległa instalacja hydrauliczna w tym samochodzie i nastąpił wyciek oleju wzdłuż jezdni. Nasze działania polegały głównie na zatrzymaniu tego wycieku, zabezpieczeniu pobliskiej studzienki kanalizacyjnej i burzowej oraz zebraniu przy pomocy sorbentu tego oleju. – poinformował nas bryg. Marek Górniak, dowódca JRG PSP w Jaśle.

Jak wyjaśnia „prawdopodobną przyczyną tego zdarzenia była zbyt wysoka prędkość przy wchodzeniu w zakręt, w związku z czym przeważyło tą naczepę na skutek czego przewróciła się ona na bok”.

Kierującemu pojazdem mężczyźnie na szczęście nic poważnego się nie stało, zdołał on samodzielnie opuścić uszkodzoną kabinę ciągnika.

W związku ze zdarzeniem wystąpiły utrudnienia w ruchu. Do podniesienia uszkodzonego zestawu został wezwany specjalistyczny holownik z Krosna. Na ten czas policjanci musieli w tym miejscu całkowicie zablokować przejazd pojazdów kołowych.

Po odholowaniu ciężarówki i uprzątnięciu przez strażaków pozostałości po rozlanym oleju, który znajdował się pod przewróconą konstrukcją pojazdu, przejezdność drogi krajowej nr 28 została przywrócona po wszystkich pasach jezdni.

TIR_Bieszczadzka02

TIR_Bieszczadzka03

TIR_Bieszczadzka04

TIR_Bieszczadzka05

TIR_Bieszczadzka06

TIR_Bieszczadzka07

TIR_Bieszczadzka08

TIR_Bieszczadzka09

TIR_Bieszczadzka10

TIR_Bieszczadzka11

TIR_Bieszczadzka12

TIR_Bieszczadzka13

TIR_Bieszczadzka14

TIR_Bieszczadzka15

TIR_Bieszczadzka16

TIR_Bieszczadzka17

TIR_Bieszczadzka18

TIR_Bieszczadzka19

TIR_Bieszczadzka20

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE