Kultura | rozrywka | edukacja

Co język polski myśli o ludziach? Odpowiedz i wygraj kartę upominkową na książki!

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle właśnie rozpoczęliśmy kolejny projekt poświęcony polszczyźnie, tym razem pod hasłem „Polski – Pomysłowy”.

Zainaugurowały go warsztaty kreatywnego pisania Loesje, w których wzięły udział dzieci, młodzież i dorośli. Podczas zajęć projektowych uczestnicy wspólnie tworzyli twórcze definicje najróżniejszych przedmiotów, snuli zaskakujące opowieści oraz wymyślali hasła-slogany na interesujące ich tematy. Jedno z pytań postawionych na warsztatach brzmiało: CO JĘZYK POLSKI MYŚLI O LUDZIACH? – i stało się ono inspiracją do pierwszego internetowego zadania w naszej projektowej zabawie „ Pomysłowe zabawy językowe”.

Wszystkich chętnych do naszej projektowej zabawy prosimy o krótką odpowiedź na przytoczone wyżej warsztatowe pytanie: CO JĘZYK POLSKI MYŚLI O LUDZIACH? Może być zabawnie albo poważnie, raczej krótko niż długo, można – a wręcz trzeba – puścić wodze fantazji i kreatywności. Na odpowiedzi czekamy do końca kwietnia. Można je nadsyłać mailem na adres aktywni@mbp.jaslo.pl lub zamieszczać w komentarzach pod zadaniowym postem na bibliotecznym fanpageu. Spośród nadesłanych zgłoszeń rozlosujemy kartę upominkową na książki, a jeśli któreś hasło będzie cieszyć się szczególną popularnością, zamieścimy je na projektowych plakatach. Przed przystąpieniem do udziału w zabawie prosimy o zapoznanie się z regulaminem dostępnym na stronie www.mbp.jaslo.pl.

Osoby poszukujące inspiracji zapraszamy do zapoznania się z relacją z projektowych warsztatów na stronie www.mbp.jaslo.pl, natomiast więcej o idei i metodzie warsztatowej Loesje można dowiedzieć się na stronie www.loesje.pl.

Projekt pod Patronatem Honorowym Burmistrza Miasta Jasła Ryszarda Pabiana. Partnerzy projektu: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle, Zespół Szkół nr 4 w Jaśle, Zarząd Osiedla Jasło Mickiewicza.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Ojczysty – dodaj do ulubionych”.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE