Informacje

Dziecko uległo wypadkowi na rowerze. Śmigłowcem LPR trafiło do szpitala w Rzeszowie

Nieszczęśliwy wypadek na terenie miejscowości Kunowa w gminie Skołyszyn. Do poszkodowanego dziecka, które uległo wypadkowi na rowerze, został wezwany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Na skutek doznanych obrażeń ciała kilkuletnia dziewczynka została przetransportowana do centrum urazowego w Rzeszowie.

Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Z informacji przekazanych przez służby ratownicze wynika, że pokrzywdzona jeździła rowerem w pobliżu swojego domu. W pewnym momencie, gdy zjeżdżała ze wzniesienia, niefortunnie upadła na podłoże, doznając przy tym obrażeń ciała. Zaalarmowana widokiem płaczącego dziecka matka niezwłocznie poinformowała o zaistniałym zdarzeniu dyspozytora Państwowego Ratownictwa Medycznego. Ten zdecydował wysłać na miejsce zespół podstawowy ze Szpitala Specjalistycznego w Jaśle oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Sanoka.

W celu zabezpieczenia miejsca jego lądowania, do Kunowej udały się zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle (samochód ratownictwa technicznego) oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego w Harklowej.

Po udzieleniu pomocy dziecko zostało przekazane załodze helikoptera ratowniczego. Tym środkiem transportu poszkodowana trafiła do Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie.

Czynności wyjaśniające w tej sprawie prowadzili na miejscu funkcjonariusze Policji ze Skołyszyna oraz Wydziału Ruchu Drogowego jasielskiej Komendy Powiatowej, a także technik kryminalistyczny. Zebrany materiał będzie niezbędny w toku dalszego postępowania dla ustalenia szczegółowych przyczyn tego wypadku.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE