Sport | rekreacja | turystyka

Głosuj na siłownie terenowe od Nestlé w województwie podkarpackim

Wyłącznie od aktywności internautów zależy, gdzie pojawi się 16 siłowni trenowych ufundowanych w ramach jubileuszowego programu „Nestlé porusza Polskę”. W województwie podkarpackim można głosować na 35 lokalizacji zgłoszonych przez gminy do konkursu. Głosowanie trwa do 6 lipca. Każdego dnia można oddać 1 głos. Pełna lista lokalizacji znajduje się na www.NestlePorusza.pl.

Nestle porusza Polskę

Jak głosować?
Na www.NestlePorusza.pl w sekcji „Głosowanie” należy wpisać województwo, miasto, kod pocztowy i sprawdzić, czy w ta lokalizacja bierze udział w konkursie. Po wysłaniu głosu, otrzymamy e-mail z linkiem weryfikującym. Dziennie można oddać 1 głos. Głosowanie trwa do 6 lipca 2016 roku.

Dlaczego warto?
Siłownia na świeżym powietrzu to miejsce, gdzie można aktywnie spędzić czas po lekcjach lub podczas spaceru. Ćwiczyć można za darmo w dowolnej porze dnia. W siłowniach od Nestlé znajdzie się 9 urządzeń, takich jak:

  • surfer i twister – wzmacnia koordynację ruchową, aktywuje mięśnie bioder oraz stawów biodrowych,
  • orbitrek i biegacz – pobudza ruchy bioder, barków, ramion oraz nóg,
  • wioślarz – wzmacnia mięśnie nóg, ramion i górnej partii pleców
  • poręcze i podciąg nóg – wzmacnia mięśni ramion oraz mięśni brzucha
  • rower i jeździec – wzmacnia wydolności serca i płuc, poprawia koordynację ruchową oraz wzmacnia mięśnie nóg, ramion oraz górnej partii pleców.

Na każdym urządzeniu będzie instrukcja, opisująca prawidłowy i bezpieczny sposób wykonywania ćwiczeń na danym sprzęcie.

„Nestlé porusza Polskę”
Program ogłoszono w lutym 2016 roku z okazji 150-lecia firmy Nestlé. W pierwszym etapie gminy z całej Polski zgłaszały chęć posiadania siłowni na swoim terenie. Do 6 lipca internauci głosują, gdzie chcieliby widzieć siłownię terenową. W lokalizacjach, które zdobędą największą liczbę głosów, już jesienią będzie można ćwiczyć na siłowniach terenowych od Nestlé.

Cieszymy się, że do projektu zgłosiło się tak wiele gmin, bo to znaczy, że Polacy chcą ćwiczyć i spędzać aktywnie czas, a samorządy wspierają ich w tych potrzebach. Teraz wszystko w rękach głosujących – to od ich aktywności zależy, gdzie powstaną siłownie. My, jako organizatorzy, chcemy ułatwić dostęp do siłowni tym, którzy chcą ćwiczyć na świeżym powietrzu. Mamy nadzieję, że społeczności lokalne zaangażują się aktywnie w naszą Inicjatywę. W praktyce właśnie o to w tym projekcie chodzi – żeby wziąć odpowiedzialność za swoje najbliższe otoczenie i zmieniać je tak, żeby odpowiadało na potrzeby mieszkańców. Cieszymy się, że budując siłownie na świeżym powietrzu Nestlé przyczynia się do promowania aktywnego stylu życia – przekonuje James Knott, Lider inicjatywy Nestlé porusza Polskę, Dyrektor ds. Rozwoju Kategorii Produktów i Kanałów Sprzedaży Nestlé.

(Nestlé)

SŁOWA KLUCZOWE