Kultura | rozrywka | edukacja

Konkurs wiedzy o bankowości w Zespole Szkół Technicznych

Już po raz trzeci Zespół Szkół Technicznych im. Bohaterów Września w Jaśle był gospodarzem konkursu wiedzy o bankowości „Akademia Finansów Banku PEKAO SA”. Tegoroczna III edycja odbyła się (22.04) w auli szkoły. Organizatorem konkursu adresowanego do uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu jasielskiego był dyrektor I Oddziału Banku Polska Kasa Opieki S.A. w Jaśle.

Fot. © archiwum ZST
Fot. © archiwum ZST

Uczestnicy mieli okazję wykazania się wiedzą o bankowości, w tym roku szczególny nacisk położony był na wiedzę praktyczną o produktach Banku Pekao SA, w tym także nowoczesnych, mobilnych usługach bankowych.

W ciągu roku szkolnego, w ramach Akademii Finansów, w wielu szkołach powiatu jasielskiego odbywały się lekcje bankowości z udziałem eksperta banku Pekao SA, podczas których uczniowie mieli możliwość poszerzenia swojej wiedzy oraz zapoznania się z nowoczesnymi formami usług, w tym także bankowością mobilną.

Jury tegorocznego konkursu stanowili: Stanisław Gacek – główny specjalista banku Pekao SA I Oddział w Jaśle, Andrzej Nostek – menedżer ds. sprzedaży banku Pekao SA I Oddział w Jaśle, Diana Machowska – specjalista ds. sprzedaży banku Pekao SA I Oddział w Jaśle, Andrzej Bosak – dyrektor Zespołu Szkół Technicznych im. Bohaterów Września w Jaśle.

Konkurs miał formę pisemną i polegał na rozwiązaniu testu wielokrotnego wyboru. Jak podkreślał Piotr Handzel, dyrektor I oddziału banku Pekao SA w Jaśle, poziom wiedzy zawodników był bardzo wysoki, a rywalizacja zacięta.

Zwycięzcami III edycji konkursu wiedzy o bankowości zostali:
I miejsce – Iwona Furman, Zespół Szkół nr 4 w Jaśle,
II miejsce – Aleksandra Krupa, Zespół Szkół nr 4 w Jaśle,
III miejsce – Tomasz Gondek, Zespół Szkół Technicznych im. Bohaterów Września w Jaśle.

Laureaci otrzymali nagrody w postaci tabletów Goclever Terra 70 L ufundowane przez Dyrektora I Oddziału Banku Pekao SA w Jaśle, natomiast wszyscy pozostali uczestnicy – nagrody w formie okazjonalnych upominków.

(ZST w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE