Kultura | rozrywka | edukacja

„Lepiej grać niż skrobać ziemniaki” (zapowiedź)

Już w najbliższy piątek – 08.04 w Jaśle w klubie Impresja odbędzie się koncert rzeszowskich zespołów – Clockwork Mind i Nie Halo oraz jasielskiego Paradise Hills. Wszystko w ramach mini-trasy pod tajemniczo brzmiącą nazwą „Lepiej grać niż skrobać ziemniaki”. Start od godziny 19:00.

CLOCKWORK MIND powstał w 2003 roku w Stalowej Woli, a debiut sceniczny przypada na wrzesień 2004. CM to granie proste, ale nie pozbawione melodii. Dla zwolenników szufladek ukuto termin: freemelodic rock. Można znaleźć tu elementy zarówno klasycznego nisko budżetowego punk rocka, jaki i wstawki w klimatach reggae. Freudowska sekcja rytmiczna spotyka się z gitarami, które ciągnie delikatnie za Ocean. Sfera wokalna to wypadkowa szczęścia, pracy i dialogu. Teksty są różnorodne. Są wśród nich proste jak budowa cepa opowiastki moralizatorskie oraz rozbudowane, oparte o literackie tradycje romantyzmu, głębokie liryki egzystencjalne.

CLOCKWORK MIND to przede wszystkim radość z tworzenia czegoś nowego, surrealistyczny fakt relacji międzyludzkich, problemy dnia codziennego i całkowicie irracjonalny upór, godny najwyższych laurów. Jak mawia zespół: „Gramy bo chcemy, bo tak się nam podoba, bo idzie zima, bo lepiej grać niż skrobać ziemniaki!”

Zespół NIE HALO gra ze sobą od 2013r., jednak scena muzyczna nie jest im obca od dłuższego czasu. Zespół pochodzi z Rzeszowa, jego obecni członkowie udzielali się w takich zespołach jak: Haratacze, Altair, Halucynogen, 004 czy Tymczasowi. Skład zespołu wchodzi: Grzegorz Myśliwiec (gitara, śpiew), Mirosław Cebula (perkusja) oraz Marcin Chochoń (bas). Na początku bieżącego roku światło dzienne ujrzała EP zawierająca 3 promocyjne utwory (Mleko i miut, Maleńka i Astrolove). Od tego momentu zespół regularnie koncertuje na scenach Podkarpacia i nie tylko.

PARADISE HILLS pochodzi z Jasła. Zespół założony został w 2012 roku przez Łukasza i Karola, a w 2013 roku dołączył Michał i Marcin. Muzyka zespołu to szeroko pojęty rock. Nie ograniczają się do jednego gatunku. W piosenkach przeplatają się różne style począwszy od Hard Rocka, Metal Alternatywny po przez Rock Alternatywny, Heavy Metal na Post Grunge kończąc. Na swoim koncie zespół ma wiele koncertów większych i mniejszych. Dotychczas zagrali już na WOŚP 2014, WOŚP 2015 czy Dni Jasła 2015. W obecnym składzie zespołu prezentuje się następująco: Michał Wiśniewski – wokal, gitara rytmiczna, (klawisze), Łukasz Korczykowski – gitara prowadząca, wokal wspierający, (klawisze), Karol Centler – perkusja, (klawisze), Marcin Mocek – gitara basowa. 

Szczegóły koncertu:
08.04.2016 – piątek
Impresja, Jasło.
Start 19:00
Bilety: 10 PLN

(Organizatorzy)

SŁOWA KLUCZOWE