Informacje

Odpowiedzą za podpalenie kontenerów

Policjanci z jasielskiego wydziału kryminalnego ustalili podejrzanych o podpalenie trzech kontenerów na śmieci oraz drzwi wejściowych do centrum handlowego. Straty, jakie spowodowali, oszacowano na kilka tysięcy złotych. Zatrzymani usłyszeli zarzut zniszczenia mienia. Przyznali się do przestępstwa i chcą dobrowolnie poddać się karze.

Fot. © KPP w Jaśle
Fot. © KPP w Jaśle

Do zdarzenia doszło początkiem kwietnia br. Dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o palących się kontenerach przy jednej z ulic w Jaśle. Skierowany na miejsce policyjny patrol potwierdził, że ktoś podpalił trzy plastikowe pojemniki na śmieci. Jeden z nich sprawcy przesunęli w pobliże drzwi wejściowych do centrum handlowego powodując ich zniszczenie przez ogień płonącego kontenera. Straty oszacowano na kilka tysięcy złotych.

Po przeprowadzeniu oględzin miejsca zdarzenia i zabezpieczeniu śladów, policjanci rozpoczęli poszukiwania wandali. W toku prowadzonego postępowania śledczy ustalili, że związek z podpaleniem mogą mieć czterej młodzi mieszkańcy Jasła. Dwóch 18-latków, 19 i 21-latek zostali zatrzymani.

Podejrzani usłyszeli zarzut zniszczenia mienia. W obliczu zebranych przez funkcjonariusz dowodów, przyznali się do przestępstwa. Podczas przesłuchania złożyli wyjaśnienia, chcą również dobrowolnie poddać się karze.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE