Kultura | rozrywka | edukacja

Polski – Pomysłowy! Rusza kolejny projekt językowy w MBP w Jaśle

O tym, że polszczyzna jest dla jaślan ważna, przekonywaliśmy się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle wielokrotnie. Dlatego właśnie zaczyna się kolejny projekt, podczas którego będzie okazja do twórczych warsztatów, zabaw i spotkań z językiem ojczystym, zwieńczonych tradycyjnym już dyktandem „Jasielszczyzna zna polszczyznę”.

Polski - Pomysłowy!

W 2016 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle otrzymała dofinansowanie Narodowego Centrum Kultury na realizację projektu „Polski – Pomysłowy”. Dzięki temu od wiosny do jesieni będziemy mogli zapraszać pasjonatów języka ojczystego na wydarzenia zachęcające do poprawnego i świadomego posługiwania się polszczyzną. Odbędą się m.in. warsztaty kreatywnego pisania „Loesje” i warsztaty prozatorskie z Justyną Bargielską, podczas rodzinnego dnia językowego spotkamy się m.in. z Wojciechem Widłakiem, a w wakacje będziemy snuć opowieści z grupą Baśnie Właśnie. Ponownie na stronie internetowej i fanpage’u Biblioteki pojawią się quizy i zagadki językowe, a na zakończenie projektu zmierzymy się w czwartym regionalnym dyktandzie „Jasielszczyzna zna polszczynę”, którego gościem specjalnym będzie Michał Rusinek. Nie braknie okazji do języka do wspólnej edukacyjnej zabawy z polszczyzną dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

O szczegółach projektu będziemy informować na stronie www.mbp.jaslo.pl.

Projekt pod Patronatem Honorowym Burmistrza Miasta Jasła Ryszarda Pabiana.

Partnerzy projektu: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle, Zespół Szkół nr 4 w Jaśle, Zarząd Osiedla Jasło Mickiewicza.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Ojczysty – dodaj do ulubionych”.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE