Informacje

Uczniowie z Kołaczyc „zgarnęli” siedem z piętnastu indeksów do szkoły policyjnej

Kolejny wspaniały sukces odnieśli uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach, którzy rywalizowali (01.04) w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie w VII edycji Ogólnopolskiego Finału Olimpiady Policyjnej.

Fot. © archiwum Szkoły
Fot. © archiwum Szkoły

Już samo zakwalifikowanie się do grona 30 finalistów etapu centralnego było dużym osiągnięciem, gdyż z naszej szkoły w tym doborowym towarzystwie znalazło się 8-ro uczniów. Rywalizacja o 15 indeksów do tej renomowanej w Polsce uczelni toczyła się przez cały dzień. Po pierwszej części, to jest teście sprawności fizycznej, nasi reprezentanci wypracowali sobie bardzo dobrą pozycję wyjściową, zdecydowanie dystansując swoich rywali z całej Polski. Egzamin ustny, który odbywał się przed 5-osobową Komisją, złożona z wykładowców z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, był dopełnieniem wspaniałej postawy naszej młodzieży i jeszcze bardziej powiększył przewagę nad pozostałymi uczestnikami.

Doskonały wynik osiągnęła laureatka I miejsca – Andżelika Płaziak, która jako pierwsza uczestniczka w historii Olimpiady uzyskała 100 pkt na 100, drugie miejsce ze wspaniałym rezultatem zajął Mikołaj Hendzel – 99/100 pkt, a trzecie – Karol Płocic 97/100 pkt.

Do grona finalistów, a jednocześnie osób, które zdobyły indeksy do Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie należą: Patryk Baran, Wioletta Cyrulik, Natalia Ramut oraz Radosław Woźniak. W sumie prawie połowa indeksów – 7 z 15 trafiła w ręce kołaczyckich licealistów.

Ten sukces był ukoronowaniem wielomiesięcznego, ale radosnego okresu przygotowań, pełnego wyrzeczeń i samozaparcia pod kierunkiem: Dariusza Szczepanika i Macieja Karpa.

(LO w Kołaczycach)

SŁOWA KLUCZOWE