Na drogach

Uderzył w słup oświetleniowy

Kierowca osobowej Hondy na łuku jezdni stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w słup oświetlenia drogowego. Mężczyźnie szczęśliwie nic poważnego się nie stało, ale na miejscu musieli interweniować strażacy wespół z policjantami.

Chwilę po godzinie szesnastej służby ratownicze zostały skierowane na ulicę Baczyńskiego w Jaśle, gdzie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego. Według ich ustaleń, samochód osobowym Honda Accord poruszał się w kierunku ulicy Lenartowicza. Na łuku drogi kierujący nim prawdopodobnie nie dostosował prędkości do panujących warunków atmosferycznych i w wyniku utraty panowania nad pojazdem uderzył czołowo w słup oświetleniowy, zahaczając jeszcze o rosnące przy drodze drzewo. 19-latkowi na szczęście nic się nie stało, był trzeźwy.

Strażacy, którzy przyjechali na miejsce w sile sekcji ratownictwa technicznego Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej, dokonali sorpcji rozlanych na jezdnię płynów eksploatacyjnych, a następnie usunęli pojazd na pobliski parking w celu przywrócenia ruchu kołowego w tym miejscu. Ponadto o zdarzeniu zostało powiadomione Pogotowie Energetyczne, które potwierdziło, że latarnia nie uległa poważnemu uszkodzeniu, a tym samym nie grozi ona upadkiem na przechodzące pobliskim chodnikiem osoby piesze.

Czynności wyjaśniające w tej sprawie prowadzili funkcjonariusze z referatu patrolowo-interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji.

Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy od naszego Czytelnika. Dziękujemy!

(dapa)
redakcja@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE