Na drogach

Warzyce: „ciężarówka” na boku

Na drodze wojewódzkiej nr 988 w miejscowości Warzyce doszło do zdarzenia z udziałem samochodu ciężarowego. Z niewyjaśnionych przyczyn pojazd zjechał z jezdni i przewrócił się na bok. Kierującemu nim mężczyźnie nic się nie stało. Czynności wyjaśniające w tej sprawie prowadzi Policja.

Kwadrans przed godziną dwudziestą w miejscowości Warzyce (gmina Jasło) na drodze wojewódzkiej nr 988 – kilkaset metrów za skrzyżowaniem z drogą krajową nr 28 – doszło do zdarzenia z udziałem samochodu ciężarowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że ciągnik siodłowy marki Volvo wraz z naczepą poruszał się w kierunku Rzeszowa. Z niewyjaśnionych przyczyn kierujący pojazdem zjechał nagle z jezdni, w wyniku czego znalazł się na przydrożnym polu, gdzie cały zestaw przewrócił się na prawy bok.

Mężczyźnie udało się wydostać z kabiny jeszcze przed dojazdem na miejsce służb ratowniczych. Po przebadaniu przez lekarza specjalistycznego zespołu ratownictwa medycznego pozostał on do dyspozycji funkcjonariuszy z „drogówki”. Do Warzyc udała się również sekcja ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle.

W tej chwili policjanci prowadzą czynności wyjaśniające w tej sprawie. Ponieważ zestaw znajduje się w całości poza obrębem jezdni, na drodze relacji Warzyce-Rzeszów nie występują żadne utrudnienia w ruchu. Będzie można ich się spodziewać dopiero w momencie wyciągania samochodu ciężarowego.

240416(1)

240416(2)

240416(3)

240416(4)

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE